Mistrzowski recital fortepianowy w Olsztynie

2013-05-10 21:05:52 (ost. akt: 2013-05-13 12:30:17)
Mistrzowski recital fortepianowy w Olsztynie

W dniu 17 maja w piątek 2013r. o godz. 19.00 Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza na kolejny mistrzowski recital fortepianowy, którego wykonawczynią będzie znakomita pianistka Marianna Humecka.

Lwowianka, absolwentka Lwowskiej Akademii Muzycznej, ukończyła z wyróżnieniem Konserwatorium Moskiewskie, posiada także dyplom Szkoły Glenna Goulda wydany przez Królewskie Konserwatorium w Toronto. Pianistka zdobyła nagrodę „Galaxy” Kanadyjskiej Narodowej Kompanii Radia i Telewizji oraz nagrodę Młodych Artystów „Debiut” w Montrealu.

Została wyróżniona tytułem „najlepszy młody muzyk roku” w dziedzinie muzyki klasycznej w Kanadzie. Jest laureatką międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. młodzieżowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego i Konkursu im. Diagilewa w Moskwie, Konkursu im. Balysa Dvarionasa w Wilnie, konkursu „Wirtuozi 2000 roku” w Sankt Petersburgu oraz Calgary Honens Competition w Kanadzie.

Obecnie pianistka mieszka w Toronto i jest pedagogiem w tamtejszym Królewskim Konserwatorium Muzycznym. Koncertowała w różnych krajach Europy oraz w Japonii i w Ameryce Północnej, brała udział w międzynarodowych festiwalach: Kuhmo Festival (Finlandia), Rheingau Music Festival (Niemcy), Festiwal Tibora Vargi (Szwajcaria), „Music At The Institute” w Nowym Jorku (USA), Biennale Muzyczne w Zagrzebiu (Chorwacja), Niagara International Music Festival (Kanada), Szymanowski Quar tet and Friends, Kyiv Music Fest, Festiwal muzyki współczesnej „Kontrasty”, Chamber Music Sessions, Bach-Fest (Ukraina).

Występowała w prestiżowych salach koncertowych na świecie, takich m.in. jak Sala Kolumnowa Narodowej Filharmonii Ukrainy, Wielka Sala Konserwatorium Moskiewskiego, Teatr Maryjski w Sankt Petersburgu, Steinway Hall oraz kościół St. Martin-in-the-Field w Londynie, Kasinosaal w Wiesbaden, Sala Enescu w Bukareszcie, Sala Kolarac w Belgradzie, Studio Glenna Gulda w Toronto, Chapelle Historique w Montrealu, Instytut Ukraiński w Nowym Jorku i Chicago.

Wśród orkiestr, z którymi Marianna Humecka współpracuje, są: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Ukrainy, Soliści Londyńscy, Orkiestra Festiwalowa Centrum Sztuki Kanady, Orkiestra Konserwatorium Królewskiego w Toronto, Thirteen Strings Orchestra w Ottawie, Rosyjska Orkiestra Narodowa, Filarmonica Banatul (Rumunia), Geminiani Orchestra (Włochy), Orkiestra Symfoniczna INSO–LWÓW, Akademickie Orkiestry Symfoniczne Filharmonii Lwowskiej i Ługańskiej, Orkiestra Kameralna „Wirtuozi Lwowa” i in.

Artystka działa na rzecz polsko-ukraińskiej współpracy kulturalnej


W programie Mistrzowskiego Recitalu Fortepianowego w dniu 17 maja w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej usłyszymy następujące kompozycje:Franciszek Schubert - Sonata c-moll D 958

I. Allegro

II. Adagio

III. Menuetto. Allegro – Trio

IV. Allegro

Piotr Czajkowski - Andante maestoso z suity koncertowej Dziadek do orzechów


(opracowanie: Michaił Pletniew)

Władymir Runczak - Homo Ludens ІІ

Lewko Rewucki - Pieśń g-moll op. 17 nr 1

Ignacy Jan Paderewski - Menuet G-dur


Franciszek Liszt - Walc Mefisto

Bilety w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach pon-pt. 10.00-18.00


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB