Ostatnia premiera przed przeprowadzką Teatru

2013-05-09 08:00:00 (ost. akt: 2013-05-09 17:22:39)
Ostatnia premiera przed przeprowadzką Teatru

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Jak zagrać karalucha? Nad tym zadaniem trudzą się aktorzy olsztyńskiego Teatru Stefana Jaracza przygotowujący sztukę Sibylle Berg pod tytułem „Pan Mautz”.

Premierowy spektakl zapowiada się interesująco. Reżyseruje Andrzej Majczak z Krakowa. Ważne przedstawienie, bo prezentuje współczesną dramaturgię niemiecką, ale również dlatego, że to ostatnia premiera w zastępczej siedzibie teatru przy Pstrowskiego 23. Następna będzie już w wyremontowanym i przebudowanym głównym gmachu Teatru Jaracza przy 1 Maja. Inauguracja planowana jest na 8 listopada.

Wczoraj obejrzeliśmy dwa fragmenty spektaklu, którego premiera na Scenie Margines przy Pstrowskiego odbędzie się w niedzielę 12 maja. Sztuka Sibylle Berg to ironiczno-gorzkie spojrzenie na kondycję ludzką. Oglądamy ostatnią godzinę z życia Pana Mautza (w tej roli Artur Steranko), potwornego egoisty. Jego postępowanie oceniają …karaluchy. Zachowują się jak ludzie. Wcielają się w postaci, które towarzyszyły przez całe życie głównemu bohaterowi. Scenograf Urszula Czernicka ubrała aktorów grających karaluchy w czarne surduty, na ich głowy włożyła cylindry. Specjalne cylindry, bo z czułkami. Muzykę do spektaklu skomponował Marcin Rumiński. Na scenie zobaczymy również Aleksandrę Kolan, Pawła Parczewskiego (wymiennie z Radosławem Hebalem), Marcina Tyrlika oraz Przemysława Niedzielskiego ze Studium Aktorskiego (po raz pierwszy na deskach Teatru Jaracza).

Marek BarańskiKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Felo #1078738 | 80.55.*.* 9 maj 2013 09:20

    W rządzie mamy mnóstwo takich...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zz #1078688 | 86.179.*.* 9 maj 2013 08:09

    jak zagrac karalucha ? to bardzo proste, wzorzec chodzi w czapeczce z Peru i czmycha w ciemny kat przy lada problemie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz