"Poradnik pozytywnego myślenia". Przeczytaj recenzję!

2013-05-04 14:36:46 (ost. akt: 2013-05-04 14:56:20)
Poradnik pozytywnego myślenia. Przeczytaj recenzję!

Film "Poradnik pozytywnego myślenia" wzbudził wiele emocji i zebrał dużo dobrych recenzji. Dostał także kilka nominacji do Oscarów. Jak jest z książką? Przeczytajcie recenzję Marty Malinowskiej.

Cóż mogę powiedzieć? Optymistką to ja nie jestem:) Od jakiegoś czasu staram się to jednak zmienić, może nie w całości (oj, jakie to trudne), ale chociaż troszeczkę. Ale ogólnie trzeba przyznać, ciężko jest z tym pozytywnym myśleniem - a to zima za długa, a to majówka bez słońca, aaa i Real Madryt odpadł z Ligi Mistrzów. Jednak jak mówi Pat, główny bohater Poradnika pozytywnego myślenia, warto się starać!


"Poradnik pozytywnego myślenia" opowiada historię Pata, który właśnie opuszcza niedobre miejsce, jak nazywa zakład psychiatryczny. Jedyną rzeczą o jakiej myśli jest odzyskanie żony Nikki. By ją odzyskać, Pat intensywnie ćwiczy, biega, chce schudnąć, stara się być miły. Wierzy, że ona do niego wróci. Pat myśli bowiem, że jego życie jest filmem, który musi mieć szczęśliwe zakończenie. Nikki wróci do niego i zakończy czas rozłąki.

Po pewnym czasie Pat poznaje Tiffany, która jest piękną wdową chodzącą do terapeutki. Jak to ujmuje Pat, Tiffany za nim łazi, a on boi się, że kobieta odstraszy jego żonę. Później jednak postanawia być miły i dopuszcza Tiffany do siebie, wkrótce zostają przyjaciółmi.

Któregoś dnia Tiffany proponuje Patowi, że będzie łączniczką między nim a Nikki, w zamian za to, że wystąpi on z nią na konkursie tańca. Mężczyzna zgadza się i rozpoczynają się ciężkie treningi do występu. Po konkursie Nikki i Pat zaczynają wymieniać listy. Jak zakończy się film Pata? Czy odzyska żonę czy może Tiffany skradnie jego serce? Czy Pat do samego końca będzie wierzył w szczęśliwe zakończenie?

Książka, na podstawie której powstał genialny film, mnie nie rozczarowała. Opowiada przepiękną historię miłości, tak nieprawdopodobną, a zarazem niesamowicie pasującą do dzisiejszego świata. Powieść jest zabawna, wciągająca i naprawdę namawia do pozytywnego myślenia. Jest zbiorem wielu rad, po które warto sięgnąć, kiedy ma się gorszy dzień.

Przeczytaj więcej na blogu czytacielka.blogspot.com!

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB