Drapacz Chmur w CEiIK

2013-04-24 11:18:26 (ost. akt: 2013-04-24 12:07:35)
Drapacz Chmur w CEiIK

W czwartek 25 kwietnia CEiIK zaprasza na film "Drapacz chmur" - przewrotną love story o parze dzieciaków razem przechodzących przez okres seksualnych burz i naporów.

Film jest debiutem fabularnym duńskiego reżysera i scenarzysty, jest też opowieścią o dorastaniu, w którym poezja spotyka czarną komedię, a nawet… horror.

Edith, niewidoma od urodzenia córka sklepikarza, nie tylko nie odróżnia kolorów bielizny i szminek, nie dostrzega również drwiących uśmiechów rówieśników. Ma tylko jedno marzenie – stracić dziewictwo w czasie nadchodzącej imprezy.

Jon ma 17 lat i jest zakałą sennego miasteczka. Jego ojciec, Big Daddy, miał kiedyś duży zakład i rządził miastem. Jednak wypadek, do którego przyczynił się Jon, pozbawił go zarówno władzy, jak i męskości. Teraz, jako samozwańczy król eteru, sprawuje rządy przez radiowy mikrofon. Matka Jona, Vivi, z jednakowym zapałem kastruje świnie i opróżnia kolejne butelki. Jest fatalnym weterynarzem i jeszcze gorszą panią domu. Oboje uważają, że wszystkiemu winien jest Jon.

Życie nabiera prawdziwych rumieńców, kiedy Jon i Edith, uzbrojeni w filmy instruktażowe z lokalnej wypożyczalni, postanawiają ukradkiem zasmakować dorosłego życia. Wszystko zmieni się jednak w chwili, w której oboje wylądują w łóżku…

Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Reżyseria: Rune Schjott
Scenariusz: Rune Schjott
Obsada:
Lukas Schwarz Thorsteinsson jako Jon
Marta Holm Peschcke-Koedt jako Edith
Lucas Schultz jako Ben
Morten Suurballe jako Farmand
Rikke Louise Andersson jako Vivi

Gatunek: Dramat, Komedia, Obyczajowy
Produkcja: Dania 2010, 90 min.

źródło: informacja prasowa CEiIK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB