Miliony na książki i biblioteki

2013-04-23 08:14:46 (ost. akt: 2013-04-23 08:15:15)
Miliony na książki i biblioteki

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Prawie 130 milionów złotych ma wydać w tym roku na książki i biblioteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Część tej sumy będzie przeznaczona na nowości wydawnicze, które znajdą się w bibliotekach w całej Polsce.

Szef resortu kultury Bogdan Zdrojewski zdradza, że wydatki związane z czytelnictwem w naszym kraju rosną. Pieniądze wydawane są na promocję czytelnictwa, infrastrukturę bibliotek czy zwiększenie dostępu do nich. Zdaniem ministra wydatki tym roku na te cele mogą sięgnąć 128 milionów złotych.

Część tej sumy będzie przeznaczona na zakup książek do bibliotek, także tych w małych miejscowościach. Bogdan Zdrojewski szacuje, że będzie to od 20 do 30 milionów złotych.

Minister kultury konstytucyjnie odpowiada tylko za Bibliotekę Narodową. Właśnie z jej ostatniego raportu na temat czytelnictwa wynika, że przynajmniej jednokrotny kontakt z jakąkolwiek książką w ciągu roku zadeklarowało nieco ponad 39 procent Polaków. Do kategorii książek zaliczono między innymi albumy, poradniki, encyklopedie, słowniki, a także książki w formie elektronicznej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Karol Tokarczyk/kry

Tagi: książki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB