Huczne obchody Roku Lutosławskiego

2013-04-22 19:31:17 (ost. akt: 2013-04-22 19:31:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Ponad 120 wydarzeń w 59 miastach, w 24 krajach- to bilans prawie czterech pierwszych miesięcy Roku Lutosławskiego. Święto jednego z najważniejszych polskich kompozytorów potrwa do stycznia przyszłego roku.

Pierwsze tygodnie Roku Lutosławskiego to seria koncertów „Woven Words” współorganizowanych przez Instytut Adama Mickiewicza. Philharmonia Orchestra pod batutą Esa-Pekka Salonena wystąpiła między innymi podczas serii koncertów w Londynie, Rzymie, Tokio oraz w Warszawie.

Dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca oraz pełnomocnik ministra kultury i dziedzictwa narodowego do spraw Roku Lutosławskiego, Andrzej Kosowski uważa, że lista wydarzeń związana z polskim kompozytorem jest imponująca. Na udaną promocję twórczości Lutosławskiego, zdaniem Andreja Kosowskiego składają się festiwale, koncerty, konkursy, konferencje czy wydawnictwa książkowe, które przybliżają postać kompozytora zarówno w kraju jak i za jego granicami.

Grzegorz Michalski, prezes Towarzystwa imienia Witolda Lutosławskiego podkreśla, że tegoroczny jubileusz kompozytora jest obchodzony dużo bardziej hucznie, niż się tego spodziewał. Grzegorza Michalskiego zaskoczyło zainteresowanie twórczością Witolda Lutosławskiego na całym świecie.

Rok Witolda Lutosławskiego oficjalnie rozpoczął się w 100 rocznicę urodzin 25 stycznia tego roku, a zakończy się rok później.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Tokarczyk/dyd

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB