Festiwal gwiazd literatury i estrady

2013-04-17 14:21:28 (ost. akt: 2013-04-17 14:29:18)
Festiwal gwiazd literatury i estrady

Mieszkańcy Pisza będą mogli od czwartku poznać nagradzane w kraju wiersze i piosenki literackie. Spotkają się z najlepszymi autorami, kompozytorami, wykonawcami i poetami. 18 kwietnia rusza w tym mieście czterodniowy festiwal „Pisz i Śpiewaj Poezję”.

– Poezja jest dla mnie zabezpieczeniem ludzkiego serca przed wulgarnością, ostatnią linią obrony - mówi jeden z pomysłodawców festiwalu Wojciech Kass, poeta i muzealnik . W tym roku odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja tej jedynej w swoim rodzaju imprezy. W Piszu zjawią się gwiazdy literatury, jak poetka Ewa Lipska, estrady, jak Magda Umer, Aga Zaryan czy Mirosław Czyżykiewicz, kompozytorzy, jak Jerzy Satanowski.

Festiwal rozpocznie się w czwartek o godz. 17 w bibliotece spotkaniem autorskim poetów: Beaty Patrycji Klary, Barbary Gruszki-Zych i Krzysztofa Kuczkowskiego, które poprowadzi Wojciech Kass.

O godz. 19 wszyscy chętni wezmą udział w dziesiątym Otwartym Turnieju Jednego Wiersza „O Złotą Monetę K. I. Gałczyńskiego. A o godz. 21 w domu kultury rozpocznie się recital Joanny Kondrat. W piątek m.in. o godz.18 w Piskim Domu Kultury spotkanie autorskie Ewy Lipskiej, a o 20.25 – „Biała lokomotywa”, spektakl poetycko-muzyczny Jerzego Satanowskiego. W sobotę m.in. w Piskim Domu Kultury o godz. 18 spotkanie autorskie poetki Bogusławy Latawiec , które poprowadzi prof. Edward Balcerzan, a godz. 20.25 – koncert Magdy Umer. W niedzielę m.in. o godz. 20.25 – koncert Agi Zaryan .

W trakcie festiwalu będą odbywały się warsztaty poetyckie i muzyczne i spotkania z poetami w piskich liceach.
Marek BarańskiKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB