Józek ma talent, ma więc wystawę

2013-04-12 18:42:10 (ost. akt: 2013-04-12 18:49:26)
Józek ma talent, ma więc wystawę

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Grafik Józka jest mnóstwo, część z nich można oglądać na otwartej w piątek wystawie. Józek Budny, chłopiec z autyzmem i ogromnym talentem, podczas wernisażu podkreślał, że lubi rysować.

— A świadkami tego wydarzenia są nasi goście, m.in. absolwenci — cieszyła się Agnieszka Jabłońska, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. Józek Budny dzięki swojemu talentowi został już zauważony. Marszałek Jacek Protas przyznał mu stypendium artystyczne.

— Los nie każdego obdarza jednakowo. Jednym daje uzdolnienia fizyczne, innym muzyczne. Nasz Józek ma talent artystyczny, my mogliśmy go wesprzeć i mam nadzieję, że to pozwoli mu na rozwój — mówi Jacek Protas.

U Józka wszystko ma początek. Na grafikach można więc dowiedzieć się, jak widzi on powstanie życia, jak rozwija się człowiek w trakcie ciąży, czy skąd wzięły się pociągi. Prace są precyzyjne, a Józek bardzo się do nich przygotowuje.

— Zadaje mnóstwo pytań, na które musimy szukać odpowiedzi — mówi Bogusia Budna, mama chłopca. Zanim więc Józek przystąpił do pracy, jego rodzice musieli ustalić, kiedy u płodu rozwijają się dziurki w nosie albo czy australopitek był człowiekiem.

Na razie wystawę można oglądać w ZPE. Później Józek pojedzie w Polskę, żeby mogli podziwiać ją mieszkańcy Wrocławia czy Solca Kujawskiego.
Małgorzata Kundzicz


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB