Czytanie na ekranie, czyli literackie podróże (nie tylko) wirtualne

2013-04-10 20:59:57 (ost. akt: 2013-04-10 13:39:33)
Czytanie na ekranie, czyli literackie podróże (nie tylko) wirtualne

Autor zdjęcia: mat. organizatora

17 kwietnia 2013 o godz. 16.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie przy ul. 1 Maja 5 odbędzie się kolejny wykład organizowany przez Latarników Polski Cyfrowej w ramach Programu Polska Cyfrowa Równych Szans. Tym razem o „Czytaniu na ekranie, czyli literackich podróżach (nie tylko) wirtualnych” mówić będzie dr Bernadetta Darska.

Dr Bernadetta Darska, literaturoznawczyni, krytyczka literacka, autorka bloga „ A to książka właśnie” opowie o bardzo interesujących związkach literatury i Internetu – zwłaszcza o możliwościach, jakie oferuje sieć w kontekście promowania czytelnictwa, angażowania się w pisanie i dyskusje o książkach oraz tworzenie własnych projektów literackich, np. portali poświęconych kulturze czy czasopism kulturalnych.

Media internetowe świetnie koegzystują z innymi formami uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym, a nawet poszerzają komunikacyjne możliwości. Dowodzą tego przykłady rodzenia się rozpoznawalnych środowisk działających w sieci i koncentrujących się wokół książek. O nowym elektronicznym życiu tradycyjnych książek będzie mowa w trakcie spotkania, na które zapraszamy wszystkich pasjonatów literatury i Internetu, także tych, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z cyfrowym światem.

17 kwietnia 2013 roku, godz. 16.00
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie
ul. 1 Maja 5, sala 109, I piętro

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB