Znana aktorka zaśpiewa piosenki Kaliny Jędrusik

2013-04-03 12:51:26 (ost. akt: 2013-04-03 12:53:30)
Znana aktorka zaśpiewa piosenki Kaliny Jędrusik

Autor zdjęcia: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

W dniu 6 kwietnia 2013 r. w sobotę o godz. 18 zapraszamy do sali koncertowej Filharmonii na kolejny cieszący się dużym powodzeniem publiczności koncert z cyklu „Pop Filharmonia”.

W sobotni wieczór w Filharmonii wystąpi z recitalem znana aktorka scen warszawskich - Olga Bończyk. Akompaniować jej będzie z zespół muzyczny w składzie: Jacek Piskorz – fortepian, Andrzej Święs – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja

W programie recitalu piosenki Kaliny Jędrusik z płyty Olgi Bończyk pt.: „Listy z daleka” m.in.: Nie budźcie mnie, S.O.S, Na całej połaci śnieg, Jesienna dziewczyna

Olga Bończyk śpiewająca aktorka, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, uprawia także jazz. Oklaskiwana w spektaklach teatrów warszawskich „Za rok o tej samej porze” (Teatr Kamienica), „Zdobyć Utrzymać Porzucić” (Teatr Muzyczny Roma), „Pomału, a jeszcze raz” (Teatr Capitol), „G&I Gershwin” (Teatr Ochota). Od wielu lat użycza głosu bohaterom filmów animowanych (Odetta z „Księżniczki łabędzi”, Jasmina z „Aladyna i króla złodziei”, Kiara z drugiej części „Króla Lwa”). Szerszej publiczności znana jest z serialu telewizyjnego „Na dobre i na złe” oraz programu „SmaczneGo”.

Olga Bończyk:
dkąd pamiętam, zawsze marzyłam o tym by śpiewać. Moje marzenie szybko się spełniło, bo zaraz po maturze zostałam przyjęta do zespołu gospelowego „Spirituals Singers Band”. Od tej chwili moje życie artystyczne zaczęło nabierać rumieńców. Trasy, koncerty, nagrania płytowe, nagrania telewizyjne, sesje zdjęciowe... pierwsze wywiady i nagrody z branży muzycznej... Tamten czas był dla mnie cudownym okresem nauki warsztatu wokalnego i poznawania wszystkiego, co związane jest ze sceną. Dziś wiem, że bez tamtych kilku lat nie mogłabym pójść dalej... Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia.... Po przyjeździe do Warszawy, moja praca zawodowa skoncentrowała się głównie na dubbingu. Szybko dostrzeżono moje zdolności wokalne, dlatego oprócz zadań aktorskich bardzo często nagrywałam piosenki do filmów rysunkowych. To zaowocowało współpracą m.in. z Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Marylą Rodowicz czy Beatą Kozidrak i wieloma innymi artystami. Jednak moje marzenia, by koncertować z własnymi recitalami spełniły się dopiero, gdy na planie serialu „Na dobre i na złe” zaśpiewałam piosenkę Jonasza Kofty i Włodzimierza Nahornego: „ Jej portret”.

Posypały się propozycje koncertowe... Byłam szczęśliwa... Zaprosiłam do współpracy moich kolegów z Wrocławia, znakomitych jazzowych muzyków i przygotowaliśmy recital z wielkimi przebojami filmowymi w polskich tłumaczeniach „Piosenki z klasą”. Dwa lata później udało nam się samodzielnie wyprodukować płytę pod tym samym tytułem, zawierającą piosenki filmowe w polskich tłumaczeniach m.in. Wojciecha Młynarskiego, Jacka Bończyka czy Marcina Sosnowskiego.

Niedawno Olga Bończyk nagrała płytę „Listy z daleka”, zawierającą 12 piosenek skomponowanych i napisanych przez legendy polskiej muzyki, m.in.: Wasowskiego, Przyborę, Młynarskiego, Osiecką, które śpiewała Kalina Jędrusik.

Bilety w cenie: •sektor I 65 zł •sektor II 55 zł •sektor III 45 zł •sektor IV 35 zł do nabycia w kasie Filharmonii pon.- pt. w godzinach 10-18 oraz na dwie godziny przed recitalem.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB