Recital fortepianowy w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2013-03-28 10:27:55 (ost. akt: 2013-03-28 10:32:01)
Recital fortepianowy w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

DUO GRANAT w składzie: Tamara Granat & Bartłomiej Kominek, tych dwoje znakomitych pianistów wystąpi w ramach Mistrzowskich Recitali Fortepianowych 5 kwietnia w piątek o godz.19.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Miłośnicy muzyki z pewnością pamiętają słynne Duo Granat, w którym wrocławianka Tamara Granat grała na dwa fortepiany lub też na cztery ręce z Waldemarem Malickim, wydając kolejne płyty, kolekcjonując nagrody i odnosząc sukcesy – od Kennedy Center i Lincoln Center po Jekaterynburg w Rosji. Obecnie, gdy Malicki obrał inną drogę, niestrudzona Tamara Granat – dusza tego przedsięwzięcia – kontynuuje grę w duecie z krakowskim pianistą Bartłomiejem Kominkiem, uczniem m.in. Janusza Olejniczaka, Andrzeja Jasińskiego, Ryszarda Baksta.

W programie piątkowego recitalu Duo Granat w Filharmonii usłyszymy: Negro Spirituals w opracowaniu Romana Maciejewskiego ( Sometimes I Feel Like A Motherless Child , Deep River ,Listen To The Lamb ,Want To Be ready) . Następnie pianiści zaprezentują kompozycje Pablo Zieglera - Asfalto oraz Dave Brubecka - Blue Rondo à la Turk.

Wykonanie przez Duo Granat w swoim recitalu Wariacji na temat Paganiniego będzie akcentem przypominającym nam o obchodach 100-lecia urodzin Witolda Lutosławskiego. Kolejne utwory recitalu to: Carlosa Guastavino - 3 Romanse argentyńskie (Las Ninas, Muchacho Jujeno, Baile) oraz Astora Piazzolli, bardzo lubiane przez publiczność 3 Tanga argentyńskie (Adios Nonino, Libertango, Tangata).

Serdecznie zapraszamy na recital Duo Granat - Tamara Granat &Bartłomiej Kominek w dniu 5 kwietnia 2013 r. o godz.19.00 do Filharmonii Warmińsko Mazurskiej. Bilety w cenie normalny - 40 zł, ulgowy - 30 zł do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz.10-18.


Tamara Granat - fortepian
Urodziła się we Wrocławiu. W latach 1982- 1987 odbyła studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu Jerzego Sulikowskiego oraz w klasie kameralistyki Romana Sucheckiego. Uczestniczyła również w letnich seminariach mistrzowskich w Moskwie pod kierunkiem Wiktora Mierżanowa i Tatiany Szebanowej.

Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na stypendia artystyczne I stopnia TIFC w Warszawie (1979) oraz Konkursu Pianistycznego im. Paderewskiego w Bydgoszczy (1987). W 1987 zadebiutowała jako solistka, wykonując Koncert A-dur Liszta z orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej pod dyr. Jerzego Maksymiuka. Przez 20 lat koncertowała w duecie fortepianowym Duo Granat z Waldemarem Malickim, prezentując repertuar na cztery ręce i na dwa fortepiany.

Bartłomiej Kominek - fortepian
Edukację muzyczną rozpoczął w szóstym roku życia. Podczas nauki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie był czterokrotnie stypendystą Funduszu Stypendialnego im. Fryderyka Chopina oraz zwycięzcą Regionalnego Konkursu Szkół Muzycznych w Warszawie i Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Białymstoku, gdzie otrzymał również nagrody za najlepsze wykonanie utworu Bacha i nokturnu Chopina.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych oraz festiwalach w kraju i za granicą, między innymi w Kil (Szwecja), w Glasgow i w Londynie, a także na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i na Festiwalu Talentów w Tarnowie.

Od 2011 roku występuje z pianistką Tamarą Granat w duecie fortepianowym Duo Granat. Jest autorem opracowania wszystkich utworów orkiestrowych Fryderyka Chopina w wersji na fortepian z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB