Zł@p wiosnę w sieci

2013-03-14 21:06:20 (ost. akt: 2013-03-14 10:12:07)
Zł@p wiosnę w sieci

Zajęcia komputerowe, elektroniczne gadżety, konkursy, smaczne ciasta i mnóstwo dobrej zabawy – to działania Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie w ramach Tygodnia z Internetem 2013.

W pierwsze dni wiosny zapraszamy wszystkich do wspólnego odkrywania możliwości Internetu! 20 i 21 marca poznamy nowych ludzi, pouczymy się języków obcych, będziemy czytać książki, wysyłać maile, pośpiewamy, dowiemy się czegoś o zwyczajach wielkanocnych, odwiedzimy nieznane miejsca – a wszystko to z wykorzystaniem komputera i Internetu.

Zapraszamy nie tylko osoby, które jeszcze nie zetknęły się z Internetem, ale również te, które mają już z nim pewne doświadczenie.

Program:

20 marca 2013 r., godz. 15.00-17.30
Muzotek@, ul. 1 Maja 5

Prezentacja tradycji wielkanocnych i wiosennych, karaoke, warsztaty plastyczne – ozdabianie wiosennych kapeluszy, konsultacje Latarników Polski Cyfrowej Równych Szans z zakresu używania komputera i Internetu.

21 marca 2013 r., godz. 12.00-16.00
Stary Ratusz, ul. Stare Miasto 33

Konkurs „Pociąg do Internetu”

Konkurs zainspirowany grą miejską. Każdy uczestnik konkursu otrzyma bilet na „Pociąg do Internetu” z zaznaczonymi stacjami. Odwiedzając stacje, uczestnicy będą rozwiązywać zadania, dzięki którym odkryją możliwości wykorzystania Internetu do komunikacji, nauki i rozrywki. Dowiedzą się, jak w Internecie uczyć się języków obcych, poczytać ulubione czasopismo, nawiązać kontakt z dawno niewidzianymi znajomymi. Będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z Internetem, biorąc udział w ogólnopolskim konkursie „Odkrycia – Przeżycia”, w którym można wygrać akcesoria komputerowe i gadżety elektroniczne.

Uczestnicy konkursu będą mogli również lepiej poznać naszą bibliotekę, a każdy, kto 21 marca zapisze się do biblioteki, otrzyma KARTĘ ZA DARMO. Ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie nagród po godz. 15.00.

Konkurs „Z wypiekami witamy wiosnę”

Uczestnicy konkursu zaprezentują najsłodsze, własnoręcznie wykonane, wiosenne ciasta. Wszyscy odwiedzający Stary Ratusz w czasie trwania akcji będą mogli oddawać swoje głosy na najpiękniejszy ich zdaniem wypiek. Konkurs zakończy wspólna degustacja ciast. Ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie nagród po godz. 15.00.

Konkurs na najweselszy wiosenny kapelusz

Nadchodzącą wiosnę chcemy powitać w radosny i kolorowy sposób. Zachęcamy wszystkich do zgłaszania wesołych wiosennych kapeluszy. Zgłoszone nakrycia głowy ocenią wszyscy uczestnicy akcji „Zł@p wiosnę” w sieci. Głosowanie, ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie nagród po godz. 15.00.

Akademia Seniora

W godzinach popołudniowych w Pokoju z widokiem (II piętro) latarnik Paweł Klonowski zaprasza seniorów na zajęcia komputerowe. Godz. 16:30-18:00

Więcej informacji o akcji w WBP w Olsztynie: tel. 524 90 42, e-mail: projekty@wbp.olsztyn.pl oraz latarnicy.olsztyn@wbp.olsztyn.pl

mat. organizatora

Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB