6. sputnik nad Polską. Przystanek w Gołdapi

2013-03-13 13:52:42 (ost. akt: 2013-03-13 14:00:03)
6. sputnik nad Polską. Przystanek w Gołdapi

Zapraszamy do obejrzenia filmów, których projekcja odbędzie się w ramach festiwalu filmów rosyjskich "6. Sputnik nad Polską". Zapraszamy do kina Kultura (ul. Krótka 2) w Gołdapi, w dniach 15-17 marca 2013.

BRYLANTOWA RĘKA - KRYMINAŁ
15 marca;  godz. 18.00 - od lat : 15;  Bilety: 5 zł
 
Perypetie ciamajdowatego turysty, który w rezultacie zbiegu okoliczności staje się centralną figurą w grze jaką milicja prowadzi z szajką kontrabandzistów.

KONWÓJ - DRAMAT
16 marca;  godz. 16.00 - od lat : 15;  Bilety: 5 zł
 
Film przedstawia historię oficera o randze kapitana, który konwojuje dezertera do jednostki wojskowej. Bohaterowie spędzają w Moskwie 24 godziny. Są tam świadkami licznych sytuacji, które ukazują realia życia we współczesnej metropolii. Wspólna podróż wpłynie na los dwojga żołnierzy.

KOKOKO - MELODRAMAT
16 marca;  godz. 18.00 - od lat : 15;  Bilety: 5 zł

Bohaterkami filmu są dwie kobiety, które z pozoru nie maja ze sobą nic wspólnego. Liza jest typową przedstawicielką petersburskiej inteligencji. Pracuje w muzeum etnografii, wieczorami ogląda wiadomości na PEН-TV a w weekendy spotyka się z byłym mężem. Wika to zwyczajna kobieta z prowincji. Urlop w Sankt Petersburgu to dla bohaterki alkohol, imprezy i miłosne przygody. Spotkanie kobiet jest zderzeniem dwóch żywiołów – wody i ognia. Liza i Wika przedstawiają dwa różne oblicza współczesnej Rosji.

TLEN – DRAMAT/MUSICAL
17 marca;  godz. 18.00 - od lat : 15;  Bilety: 5 zł

Sańka nie usłyszał piątego przykazania i zabił żonę dla rudowłosej Saszy. Dlaczego? Bo łaknął tlenu pięknej dziewczyny. Film Iwana Wyrypajewa to ekranizacja jego kontrowersyjnej sztuki „Tlen”, gdzie rapowano Dekalog i którą krytycy uznali za manifest „beztlenowców”.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB