Krzysztof Beśka nagrodzony Wawrzynem 2009

2010-05-19 00:00:00

- Jestem szczęśliwy i dumny — powiedział Krzysztof Beśka, autor nagrodzonej Wawrzynem — Literacką Nagrodą Warmii i Mazur za 2009 rok — książki "Fabryka frajerów".

- Jestem szczęśliwy i dumny — powiedział Krzysztof Beśka, autor nagrodzonej Wawrzynem — Literacką Nagrodą Warmii i Mazur za 2009 rok — książki "Fabryka frajerów". — Nigdy nie porzuciłem Warmii i Mazur, choć od 10 lat mieszkam w Warszawie. Wracam tu moimi książkami, w tym napisanymi w konwencji dreszczowca książkami o świętym Wojciechu i Koperniku. Właśnie je ukończyłem — powiedział Krzysztof Beśka.

Autor odebrał statuetkę Wawrzynu i 5 tys. złotych ufundowane przez Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej w Olsztynie. Nagrodzona powieść Beśki "Fabryka frajerów" (wydawnictwo "Nowy Świat" z Warszawy) opowiada o zapomnianym przez olsztyniaków Liceum Wojskowym na ul. Leśnej, w którym autor pobierał naukę w latach 1987-91.

Jego książka zyskała również sympatię Czytelników, którzy głosując w internecie przyznali mu swój laur honorowy. Kapituła przyznała też Stowarzyszeniu "Tratwa" wyróżnienie za książkę "Księga Ogniw — Mapy Pamięci" za pomysł, treść, walory edytorskie i poznawcze publikacji. Na książkę-album złożyły się zdjęcia i relacje mieszkańców zebrane przez młodzież z "Tratwy" we wsiach w okolicach Ełku.
MLB
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.