Monodram na Dzień Teatru

2017-03-20 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-22 11:07:01)
Małgorzata Pieńkowska

Małgorzata Pieńkowska

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście i Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur zapraszają na Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, które odbędą się 25 marca o godz. 18:00 w kinie Przyjaźń w Dobrym Mieście.

Podczas obchodów będzie można obejrzeć monodram „Zofia” w wykonaniu Małgorzaty Pieńkowskiej. „Zofia” to historia jednego życia, w którym mieściło się żyć co najmniej kilka. To historia, która nie dzieje się w podręcznikach, tylko w pojedynczym istnieniu. To wreszcie historia tych, którzy musieli dać sobie radę z najcięższym zadaniem po wojennej zawierusze – z życiem. Tekst inspirowany jest biografiami matek Powstańców Warszawskich (m.in. Zofii Rodowiczowej, matki porucznika Jana Rodowicza pseudonim „Anoda”). Jak opowiedzieć o Zofii? Niezmiernie łatwo popaść w gotowe klisze, sięgając po martyrologiczną laurkę, albo, przeciwnie, lekkomyślnie odcinając się od niemodnego dzisiaj heroizmu. Prawdziwą sztuką jest odrzucenie tych prostych figur w poszukiwaniu autentyzmu ludzkiego doświadczenia.

Małgorzata Pieńkowska to aktorka, producentka, absolwentka warszawskiej PWST, związana z teatrami warszawskimi, m.in. Polskim i Ateneum. Zagrała w ponad 20 realizacjach Teatru Telewizji, brała udział w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Laureatka wielu nagród za kreacje aktorskie. Szerszej publiczności znana jest z serialu „M jak Miłość”.

Przed spektaklem zostanie odczytane orędzie Międzynarodowego Instytutu Teatralnego z okazji Dnia Teatru. Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur tradycyjnie przyzna tytuł „Człowiek roku 2016”.

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru odbędą się pod honorowym patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Przedsprzedaż biletów w cenie 10 zł w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a w godzinach 9:00 – 17:00 oraz na www.ckbdobremiasto.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB