Kultura odżyła w olsztyńskiej Galerii Rynek

2016-09-28 20:39:12 (ost. akt: 2016-09-29 03:30:29)
Kultura odżyła w olsztyńskiej Galerii Rynek

Autor zdjęcia: mat. MOK Olsztyn

Spotkania autorskie, koncerty i wernisaże - takie są plany na najbliższe tygodnie olsztyńskiej Galerii Rynek prowadzonej przez MOK.

Na kulturalnej mapie Olsztyna pojawiło się nowe miejsce, które warto odwiedzić i sprawdzać planowane wydarzenia. Choć Galeria Rynek prowadzona przez Miejski Ośrodek Kultury działa od wielu lat, to ostatnich miesiącach przestała być tylko miejscem, w którym kupuje się jedynie bilety na koncerty organizowane przez MOK. Teraz można tam posłuchać muzyki czy dyskusji na temat np. pop-patriotyzmu.

- Dzięki odświeżeniu formuły Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Galeria Rynek MOK staje się przestrzenią jakiej w Olsztynie jeszcze nie było - mówi Agnieszka Kołodyńska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. - Z jednej strony oczywiście galeria sztuki, ale z drugiej również miejsce przyjazne i przytulne, w którym można zasiąść w wygodnym fotelu i poczytać "Notes na 6 tygodni" albo dowolnie wybraną książkę. Przestrzeń, w której gra przyjemna muzyka i w której rosną żywe rośliny. Galeria Rynek MOK jest bez wątpienia najlepiej umiejscowioną placówką kultury w Olsztynie. Znajduje się w samym sercu starówki! To miejsce aż się prosiło o wyważenie drzwi, zorganizowanie koncertu, zawieszenie lampek, zaproszenie do ciekawej dyskusji. Chcemy, żeby Galeria Rynek MOK stała się miejscem żywym, nie pobudzanym do aktywności jedynie podczas wernisaży - dodaje.

Dwa tygodnie temu w Galerii Rynek odbył się koncert zespołu Niemoc i okazało się, że jest to idealne miejsce na kameralne imprezy muzyczne. Wszystkie wydarzenia, które mają miejsce w galerii związane są z działalnością Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury.Oczywiście to nie koniec koncertów i spotkań w sercu olsztyńskiej starówki. Emilia Konwerska, koordynatorka programu Olsztyńskie Obserwatorium Kultury: - Za nami bardzo udany koncert Niemocy, a przed nami występ projektu LXMP, prawdziwe szaleństwo, którego nie mogę się doczekać. Macio Moretti i Piotr Zabrodzki na olsztyńskim koncercie ze Zbigniewem Wodeckim w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego pokazali na co ich stać. W październiku odwiedzi nas Filip Springer, opowie o "Mieście Archipelag".W październiku odbędzie się także wystawa z okazji Dnia Solidarności z Uchodźcami, a w listopadzie w Galerii Rynek MOK odbędzie się festiwal filmowy "Watch Docs", czyli prawa człowieka w filmie. - Pracujemy już nad ofertą na przyszły rok i - proszę mi wierzyć - w niczym nie ustępuje ona propozycji tegorocznej! Jestem przekonana, że sporo osób znajdzie w Galerii Rynek MOK miejsce dla siebie - mówi Agnieszka Kołodyńska.

W czwartek (29.09) o godz. 18 w Galerii Rynek odbędzie sie spotkanie z cyklu "Seryjni Poeci".

"Seryjni Poeci" to cykl spotkań promujących książki poetyckie wydane przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Do tej pory w ramach cyklu odbyło się ponad 40 spotkań w całej Polsce, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Toruniu. W ramach cyklu występowali poeci z całego kraju, m.in.: Andrzej Sosnowski, Mariusz Grzebalski, Adam Wiedemann, Jakobe Mansztajn, Kira Pietrek, Piotr Sommer, Małgorzata Lebda, Joanna Oparek, Maciej Melecki, Piotr Kępiński, Ewa Sonnenberg i wielu innych. Gośćmi kolejnego spotkania w Olsztynie będą Tomasz Dalasiński i Maciej Robert.


Michał Krawiel

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. janusz #2075537 | 94.254.*.* 28 wrz 2016 22:40

    Przyjdziem z Graźkom.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz