Książka do buta albo pod choinkę? Zgarnij nowości!

2014-12-04 12:30:26 (ost. akt: 2014-12-04 12:29:55)
Książka do buta albo pod choinkę? Zgarnij nowości!

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Zbliża się czas gorących poszukiwań prezentów pod choinkę. Mamy dla Was niespodziankę — 6 nowości wydawniczych do zdobycia w naszej zabawie. Do buta lub na półkę mola książkowego. Zabawa trwa do godz. 20.

Aby zdobyć jedną z sześciu prezentowanych poniżej książek, wystarczy dziś (czwartek, 4 grudnia) do godz. 20 wysłać SMS z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać książkę, ponieważ... Osoby, które otrzymają książkę, zostaną powiadomione o tym telefonicznie.

Jak zdobyć książkę? Wyślij SMS pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie. Koszt SMS-a to 2,46 z VAT.


Stephen King: "Przebudzenie"

Kategoria: Horror, sensacja, kryminał
Liczba stron: 536
Wydawca: Prószyński i S-ka

SMS: go.ksiazka1.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia… W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora.

Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta — w tym także matka Jamie’go i jego ukochana siostra Claire — tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.

Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga.

Izabela Żukowska: "Skazy"

Kategoria: Literatura polska
Liczba stron: 488
Wydawca: Prószyński i S-ka

SMS: go.ksiazka2.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

„Skazy” to historia ludzi, którzy nie są doskonali, i historia miasta, które dało się uwieść totalitarnej ideologii. Piekła nie ma — twierdzi jeden z bohaterów powieści. Ta historia dowodzi, że piekłem jesteśmy my sami.

Powieść o dwóch wiekach historii gdańskiej rodziny Hollenbach, z której wywodzą się siostry Johanna i Henrietta. Choć są bliźniaczkami, decyzje, które podejmują, prowadzą je w skrajnie odmienne miejsca. Tworzące się Wolne Miasto Gdańsk, Republika Weimarska i Berlin lat dwudziestych, a także stolica odrodzonej Polski i powstająca dopiero Gdynia — to miejsca, w których przyszło im tych wyborów dokonywać. Nad wszystkim zaś uniosła się w końcu hitlerowska flaga ze swastyką.

Ludzkie losy w zderzeniu z determinującą je historią, która stawia wyzwania życiowym dylematom i konfliktom.

Maria Czubaszek: "Blog niecodzienny"

Kategoria: Literatura polska
Liczba stron: 800
Wydawca: Prószyński i S-ka

SMS: go.ksiazka3.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

„Blog niecodzienny”to esencja najbardziej trafnych i zabawnych wpisów z popularnego bloga prowadzonego przez autorkę od 2006 roku.

Maria Czubaszek i jej niezawodne poczucie humoru w najczystszej formie. Choć mówi, że nie lubi pisać do druku, to w druku czyta się ją doskonale. Każdym słowem maluje charakterystyczne postacie: córkę sąsiadki, tajemniczą czytelniczkę czy bohaterkę swojej powieści, Alicję. Ich opinie stają się punktem wyjścia do błyskotliwych konstatacji, które — celniej niż wszelkie diagnozy społeczne — punktują absurdy codzienności.

Innego rodzaju pożywką dla bezbłędnych puent jest obserwowane przez autorkę medialne życie polityków i osób publicznych.

Wisława Szymborska: "Czarna piosenka"

Kategoria: Poezja
Liczba stron: 96
Wydawca: Znak

SMS: go.ksiazka4.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

„Czarna piosenka” to tomik, który miał być debiutem Wisławy Szymborskiej, ale nigdy nie został wydany. Prawdopodobnie wstrzymała go cenzura, bo w takim kształcie nie mógł się wówczas ukazać.

Niektóre z wierszy publikowane były w czasopismach literackich, zaledwie kilka z nich poetka włączyła później do wydań książkowych. W roku 1970 Adam Włodek podarował jej na urodziny niezwykły prezent — zebrał wszystkie jej wiersze z lat 1944–1948, przepisał na maszynie i opatrzył komentarzami, a następnie wręczył wraz z listem: „Kochana Wisełko…”.

Prezent ten przechowywany był przez całe lata i dopiero w roku 2014, opatrzony wstępem Joanny Szczęsnej, trafia do rąk czytelników poezji Wisławy Szymborskiej.

Dennis Lehane: "Brudny szmal"

Kategoria: Horror, sensacja, kryminał
Liczba stron: 200
Wydawca: Prószyński i S-ka

SMS: go.ksiazka5.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Autor "Rzeki tajemnic" i "Wyspy tajemnic" powraca! "Brudny szmal" to świetny kryminał, historia miłości i opowieść o wierności samemu sobie.

"Brudny szmal" opowiada historię samotnego barmana Boba Saginowskiego, uwikłanego w proceder przekazywania pieniędzy lokalnym gangsterom w „dziuplach” — bostońskich knajpkach przestępczego półświatka. Bob trafia nagle w sam środek nieudanego napadu rabunkowego i dochodzenia, obnażającego przeszłość dzielnicy, w której przyjaciele, krewni i wrogowie łączą siły, żeby zarobić na życie — bez względu na koszta…

Na podstawie scenariusza Dennisa Lehane’a powstała filmowa adaptacja "Brudnego szmalu" w reżyserii Michaëla R. Roskama. W rolach głównych wystąpili Tom Hardy, Noomi Rapace i James Gandolfini.

John Steinbeck: "Księżyc zaszedł. W niepewnym boju"

Kategoria: Literatura światowa
Liczba stron: 584
Wydawca: Prószyński i S-ka

SMS: go.ksiazka6.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Tłem dla powieści „W niepewnym boju”, która po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie, jest strajk wędrownych pracowników sezonowych w kalifornijskich sadach.

Buntują się przeciwko wyzyskującym ich chciwym sadownikom, a ich eskalująca złość wkrótce wymyka się spod kontroli i przeistacza w niebezpieczny fanatyzm.

To wartka i wnikliwa powieść o niepokojach społecznych, a jednocześnie historia młodego człowieka, Jima Nolana, który poszukując celu w życiu, odnajduje powołanie w roli przywódcy robotników.

>>> Regulamin - konkursy (bilety do kina, imprezy, książki, nagrody rzeczowe)

Polub profil Kultury na Facebooku i bądź na bieżąco: www.facebook.com/Kulturawmpl


masz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztyniak #1596194 | 83.11.*.* 4 gru 2014 19:20

    Jak można w "państwie prawa" promować chorą psychicznie morderczynię swoich nienarodzonych dzieci i wytwory jej poronionej głowy? Żenada, że wm.pl przyłącza się do tego obłędu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)