Opera w Filharmonii. Transmisja "Carmen" w HD

2014-11-04 10:08:59 (ost. akt: 2014-11-04 10:17:03)
Opera w Filharmonii. Transmisja Carmen w HD

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Miłośników opery zapraszamy w dniu 8 listopada 2014 (sobota), o godz. 17.00 do sali koncertowej Filharmonii na kolejne przedstawienie z cyklu THE METROPOLITAN OPERA: LIVE IN HD. Zobaczycie Państwo „CARMEN” Georges’a Bizeta - operę należącą dziś do najpopularniejszych dzieł w światowym repertuarze operowym.

Przedstawienie toczy się z ogniem, głównie dzięki potędze głosu i prezencji scenicznej Anity Rachvelishvili w roli Carmen oraz dzięki wyczuciu napięcia dramatycznego, z jakim tytułową bohaterkę poprowadził reżyser Richard Eyre. Emanując żywiołowym i naturalnym erotyzmem, jest ona idealną wykonawczynią tej roli. Potrafi sprawiać wrażenie nieposkromionej, nieomal niezrównoważonej, choć przecież zarazem chłodno wyrachowanej.

Tak o inscenizacji „Carmen” w Metropolitan Opera napisał krytyk muzyczny w „The New York Times”.(10.2014)

W przedstawieniu występują: Micaëla – ANITA HARTIG (sopran), Carmen – ANITA RACHVELISHVILI (mezzosopran), Don José – ALEKSANDRS ANTONENKO (tenor), Escamillo – ILDAR ABDRAZAKOV (baryton).Dyryguje – PABLO HERAS-CASADO, Reżyseria – RICHARD EYRE

Libretto opery napisali Henri Meilhac i Ludovic Halévy na podstawie noweli Prospera Mérimée.Prapremiera „Carmen” miała miejsce 3 marca 1875 w Opéra Comique w Paryżu. Premiera niniejszej inscenizacji w The Metropolitan Opera odbyła się 31 grudnia 2009 roku.

Przedstawienie śpiewane jest w języku oryginału (francuskim) z napisami w językach polskim i angielskim. Czas trwania: 3.40 ( w tym jedna przerwa)

Bilety w cenie: sektor I 50 zł, sektor II 35 zł do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz.10-18.00 oraz na dwie godziny przed przedstawieniem


Serdecznie zapraszamy!Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB