Koncert muzyki filmowej na zakończenie WAMA Film Festival 2014

2014-10-02 14:13:28 (ost. akt: 2014-10-03 09:07:44)
Koncert muzyki filmowej na zakończenie WAMA Film Festival 2014

W niedzielę o godz. 19 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędzie się koncert galowy na zakończenie WAMA Film Festival 2014.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją dyrektora naczelnego i artystycznego Piotra Sułkowskiego zaprezentuje koncert złożony z muzyki filmowej. Usłyszymy fragmenty muzyki z filmu Jerzego Hoffmana „Ogniem i Mieczem”, skomponowanej przez Krzesimira Dębskiego, autora m.in. muzyki współczesnej, skrzypka jazzowego i dyrygenta. W 2000 roku Krzesimir Dębski za muzykę do filmu „Ogniem i Mieczem” otrzymał nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej „Philip Award”. Wydana płyta z muzyką z tego filmu długo cieszyła się ogromną popularnością widzów i melomanów osiągając wysoki nakład.


Ponadto usłyszymy muzykę filmową Wojciecha Kilara, który jest autorem muzyki do prawie 130 dzieł filmowych. Kompozytor nie przywiązywał wielkiej wagi do swojej twórczości filmowej. Przeciwnego zdania byli ludzie filmu, zarówno w Polsce jak i za granicą, czego dowodem były zamówienia od reżyserów tak sławnych jak: Francis Ford Coppola, Roman Polański, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi. A publiczność przyklasnęła tej kinowej przygodzie Wojciecha Kilara.

Orkiestra symfoniczna filharmonii pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego zaprezentuje również fragmenty muzyki z serialu historycznego TVP „Czas honoru”. Autorem muzyki do sześciu serii serialu jest Bartosz Chajdecki, kompozytor obdarzony wielką wyobraźnią i swobodą twórczą.

Zapraszamy do Filharmonii na wieczór muzyki filmowej 5 października, w niedzielę, o godz. 19. Bilety w cenie: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł, z kartą melomana 25 zł do nabycia w kasie filharmonii.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB