WAMA Film Festival już 1 października!

2014-09-25 19:07:36 (ost. akt: 2014-09-25 19:09:16)
WAMA Film Festival już 1 października!

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Od 1 do 5 października w Olsztynie odbywać się będzie WAMA Film Festiwal, na którym m.in. odbędzie się przegląd odrestaurowanych dzieł Jerzego Hoffmana. Widzowie będą mogli zobaczyć takie filmy jak: „Gangsterzy i filantropi”, „Prawo i pięść” oraz „Potop Redivivus”.

WAMA to jedyny w Polsce festiwal prezentujący wyłącznie filmy powstałe w koprodukcji polsko-zagranicznej, jak również pierwsze tak duże filmowe wydarzenie organizowane na Warmii i Mazurach. Celem Festiwalu jest wspieranie rozwoju twórczości kinowej powstającej w systemie międzynarodowych koprodukcji oraz prezentacja dorobku filmowego młodych artystów z całego świata. Poza konkursem dla twórców w trakcie Festiwalu odbędzie się szereg wydarzeń dodatkowych: warsztaty i szkolenia, spotkania filmowców z publicznością, otwarte pokazy filmowe i dyskusje oraz konferencja branżowa, poruszająca temat międzynarodowej współpracy.

Ale WAMA to nie tylko kino i filmy. To także zetknięcie z ideą wielokulturowości, która wpisana jest w historię mazurskiego regionu i jest nieodłącznym elementem towarzyszącym każdej współpracy międzynarodowej.

Honorowym ambasadorem WAMA Film Festival został wybitny polski reżyser, Jerzy Hoffman, miłośnik piękna mazurskich jezior. W trakcie pierwszej edycji Festiwalu we współpracy z Filmoteką Narodową zaprezentowane zostaną odrestaurowane dzieła reżysera. Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest Marcin Kot Bastkowski – montażysta filmowy, wykładowca, absolwent Łódzkiej Szkoły filmowej, członek Polskiej Akademii Filmowej.

WAMA Film Festiwal
1.10 - 5.10
Festival będzie się odbywał w kilku miejscach: w kinie Helios, w planetarium oraz w filharmonii i teatrze lalek.


Szczegółowy program festiwalu znajdziecie pod adresem: http://www.wamafestival.pl/#program

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan #1497865 | 81.190.*.* 1 paź 2014 23:11

    Super Wama Festyn

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ? #1494299 | 109.241.*.* 26 wrz 2014 19:47

    A ile kosztują wejściówki na filmy? Bo nigdzie, nawet na stronie festiwalu, nie ma takiej informacji, czyżby wstęp był wolny?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)