„Mój punkt widzenia” — wernisaż wystawy Wiesławy Barańskiej

2014-09-17 15:29:26 (ost. akt: 2014-09-17 15:38:04)
„Mój punkt widzenia” — wernisaż wystawy Wiesławy Barańskiej

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Tematem jej prac są najczęściej martwe natury, kwiaty oraz pejzaże. Wiesława Barańska pierwsze malarskie kroki stawiała w Wojewódzkim Domu Kultury w Olsztynie. Wernisaż jej najnowszej wystawy już 26 września w Galerii Spichlerz MOK.

Wiesława Barańska urodziła się w Olsztynie. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończyła studia na Wydziale Geodezji i Urządzeń Rolnych, uzyskując tytuł mgr. inż. geodezji i urządzeń rolnych. W latach siedemdziesiątych stawiała pierwsze kroki w nauce malarstwa, uczęszczając na warsztaty prowadzone przez artystę malarza Eugeniusza Kochanowskiego w Wojewódzkim Domu Kultury w Olsztynie.

Dopiero po zakończeniu pracy zawodowej w pełni zaczęła rozwijać swoje zainteresowania artystyczne. Uczestniczy w zajęciach w pracowni plastycznej klubu kultury S.M. „Jaroty” pod kierunkiem malarki Mirosławy Smerek-Bieleckiej (2010-2014). Techniki pastelu uczyła się pod kierunkiem pastelisty Marka Świąteckiego, uzyskując dyplom ukończenia warsztatów plastycznych „Szkoła Pastelu” (2011-2012).

Warsztat malarstwa laserunkowego oraz kopii dawnych mistrzów poznawała pod kierunkiem malarza Jerzego Bieleckiego (2012-2013). Uczestniczyła również w zajęciach pracowni malarskiej CEiIK w Olsztynie, prowadzonych przez Renatę Pugowską (2010-2011) oraz w warsztatach rysunku pod kierunkiem Adama Cieślaka w CSW MOK, uzyskując dyplom ukończenia warsztatów rysunku (2013-2014).

Uprawia głównie malarstwo olejne, ale też pastel i akwarele. Tematem jej prac są najczęściej martwe natury, kwiaty oraz pejzaże. Jest członkiem Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, działającego przy MOK w Olsztynie.

„Mój punkt widzenia” — wernisaż wystawy malarstwa Wiesławy Barańskiej
26 września (piątek), godz. 17.00

Galeria Spichlerz MOK, ul. Piastowska 13, Olsztyn
Wstęp wolny


Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB