„Fantastyczne światy robotów — Literacka Robotiada” w Olsztynie!

2014-09-16 13:34:11 (ost. akt: 2014-09-16 13:53:41)
„Fantastyczne światy robotów — Literacka Robotiada” w Olsztynie!

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Roboty opanują Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie! Na wspólną wyprawę w świat fantastyki zapraszamy do Starego Ratusza we wtorek (23 września).

Dlaczego uranowe uszy są tak niebezpieczne? W jakie kłopoty wplątał się Wielki Konstruktor? Czy trudno steruje się robotem? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, która zaprasza na spotkanie z robotycznym światem Stanisława Lema.

Jeżeli do tej pory słowo „roboty” kojarzyło się wam wyłącznie z kuchennym sprzętem albo tym, co aktualnie dzieje się na olsztyńskich drogach, to znak, że musicie wziąć udział w „Literackiej Robotiadzie”. To niepowtarzalna okazja, by odkryć świat techniki kryjący się na kartach powieści fantastycznych. Czekają na Was robotyczne zadania, łamigłówki oraz spotkania z ciekawymi książkami. Będziecie mogli pomóc Wielkiemu Konstruktorowi w rozwiązaniu jego problemów, stworzyć robotyczną biżuterię, wysłuchać „koncertu” uranowymi uszami, czy dorzucić swoją cegiełkę do powstającej podczas wydarzenia bajki o robotach.

Nie zabraknie najprawdziwszych robotów, które przejmą we władanie atrium Starego Ratusza i dadzą popis swoich umiejętności. Na dzieci będzie czekało stoisko, przy którym skonstruują recyklingowego robota. Nad całym wydarzeniem będzie unosił się duch wybitnego polskiego twórcy fantastyki, Stanisława Lema. Do robotycznych zmagań zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych!

Współpraca: IRZ I BŻ PAN w Olsztynie, OSW im. Józefa Rusickiego, Koło Naukowe Robotyki UWM (Wydział Matematyki i Informatyki).

„Fantastyczne światy robotów — Literacka Robotiada”
23 września (wtorek), godz. 12-16

Europejska Noc Naukowców
Galeria Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33, Olsztyn


Materiału organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB