Opowiedz historię ze swojego życia i zagraj w spektaklu!

2014-09-09 08:59:22 (ost. akt: 2014-09-09 10:28:03)
Opowiedz historię ze swojego życia i zagraj w spektaklu!

Fundacja Borussia zaprasza mieszkańców Olsztyna do udziału w międzynarodowym projekcie artystycznym ,,Warmia landmarks — kompozycje krajobrazu". Wystarczy opowiedzieć ciekawą historię ze swego życia i zagrać w spektaklu. Casting w środę (10 września) w godz. 11-17 w atrium Starego Ratusza, premiera w piątek (19 września) w Olsztynie.

Do 20 września Fundacja Borussia wspólnie ze Stowarzyszeniem Freunde der Borussia Olsztyn z Lipska oraz oddziałem Litewskiego Związku Artystów w Kownie gości w Olsztynie uczestników tego przedsięwzięcia. W czasie dwutygodniowych warsztatów studenci aktorstwa, śpiewu, muzyki i plastyki z Litwy, Niemiec oraz Polski, zainspirowani wyjątkowymi miejscami w historii regionu, wspólnie z wykładowcami przygotują przedstawienie z elementami muzyki, śpiewu, sztuk plastycznych oraz performance’u. Spektakl zaprezentowany zostanie w piątek 19 września w Olsztynie.

Mieszkańcy Olsztyna, którzy zechcą włączyć się w tworzenie tego niezwykłego spektaklu, będą mogli to uczynić, dzieląc się z młodymi artystami swoimi wspomnieniami. Już w środę (10 września) w godz. 11-17 w atrium Starego Ratusza uczestnicy projektu oczekiwać będą na każdego, kto zechce podzielić się z nimi ciekawą historią ze swojego życia. Zebrane opowieści będą inspiracją do spektaklu.

Do środy Borussia prowadzi również zbiórkę starych krzeseł, które zostaną wykorzystane w spektaklu. Krzesła można przynosić do biura Fundacji (ul. Zyndrama z Maszkowic 2) po uprzednim kontakcie telefonicznym (89 534 00 26).

Finałowy spektakl prezentowany będzie w Olsztynie w piątek (19 września) podczas obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Wszystkich zainteresowanych udziałem w spektaklu organizatorzy proszą o przybycie do Starego Ratusza (ul. Stare Miasto 33) o godz. 17.30.

MZG

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB