Filmy, muzyka, gry na wyciągnięcie ręki pod ratuszem

2014-09-02 13:58:59 (ost. akt: 2014-09-02 15:08:22)
Mirosław Baka też skorzystał ze zbiorów Kultury na Widoku!

Mirosław Baka też skorzystał ze zbiorów Kultury na Widoku!

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Już 3 września do Olsztyna zawita "Kultura Na Widoku", ogólnopolski projekt Fundacji Legalna Kultura. Multimedialne regały staną przy Placu Jana Pawła II przed Nowym Ratuszem. Mieszkańcy Olsztyna będą mogli korzystać z ponad 600 tytułów zdigitalizowanych książek, filmów, gier i utworów muzycznych do 24 września.

Instalacja w postaci regałów, na których znajdzie się ponad 600 cyfrowych wersji filmów, utworów muzycznych, książek i gier do pobrania to inicjatywa, której celem jest promocja korzystania z legalnych źródeł kultury. Połowa utworów i treści, umieszczonych na instalacji, dostępna będzie za darmo, a pozostałe w bardzo przystępnych, promocyjnych cenach.

Multimedialne regały pojawią się przy Placu Jana Pawła II w środę (3 września). Do 24 września będzie mógł z nich skorzystać każdy, kto za pomocą przenośnego urządzenia połączy się z internetem.

Aby ściągnąć plik z instalacji, wystarczy tylko połączyć się z udostępnioną za darmo przy regałach siecią Wi-Fi i pobrać wybrany utwór za pomocą linków URL gotowych do wpisania w przeglądarkę lub kodów QR.***

Obie wersje dostępu prowadzą do karty produktu zawierającej szczegółowe informacje o utworze, a stamtąd już bezpośrednia droga do źródła utworu lub dokumentu i pobrania go. Z Kultury Na Widoku można również skorzystać bez wychodzenia z domu! Wszystkie treści i utwory, które umieszczono na regałach można znaleźć również na stronie www.kulturanawidoku.pl.

A co dokładnie będzie można złapać w sieci? Filmy od najnowszych hitów po klasykę, książki od dzieł literackich Norwida i Konopnickiej po najnowsze bestsellery, czy bijące rekordy popularności hity muzyczne, także polskich muzyków.

Kultura Na Widoku to także świetna okazja do odrobienia lekcji z historii współczesnej, poprzez dostęp do archiwaliów drugiego obiegu z lat 1976–1989. Na wirtualnych półkach znajdzie się bowiem zdigitalizowana podziemna twórczość z czasów „Solidarności”.

Na regale poświęconym Wolności znajdziecie ulotki, instrukcje strajkowe, podziemne gazety, plakaty, znaczki i książki z zasobów Ośrodka Karta, m.in. z kolekcji „Solidarność — narodziny ruchu”, wpisanej na Światową Listę Programu UNESCO „Pamięć Świata”.


***

Projekt realizowany jest w ramach kampanii społecznej Legalna Kultura. Legalna Kultura działa po to, by uświadomić wszystkim, że sposób, w jaki korzystamy z kultury ma na nią ogromny wpływ. Im więcej będzie legalnych źródeł dostępu do kultury, tym taniej będzie można z nich korzystać — to naturalna konsekwencja zdrowych zasad.

Badania Fundacji Legalna Kultura pokazują, że coraz więcej Polaków poczuwa się do tej współodpowiedzialności za kulturę i coraz więcej Polaków chce świadomie korzystać z legalnych źródeł. Według ostatnich badań, ściąganie plików z nielegalnych źródeł za kradzież uznaje już ponad 1/3 badanych (w grupach 15-18, 19-24, 25-34 lat). W starszych kategoriach wiekowych (35-49 i 50+) uważa tak prawie 50 proc. respondentów.

Kultura na Widoku
3-24 września, Olsztyn

Plac Jana Pawła II (pod Nowym Ratuszem)
Regały z dostępem do ponad 600 dzieł sztuki


Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB