"Przecież zupełnie nie wiem, co będzie" — wernisaż

2014-09-02 10:41:33 (ost. akt: 2014-09-02 11:01:41)
Rysunek Justyny Scheuring

Rysunek Justyny Scheuring

Autor zdjęcia: Justyna Scheuring

Wystawa Justyny Scheuring to nowa odsłona wybranych prac artystki, które powstały w latach 2009-2014. Podczas wernisażu w czwartek (4 września) w sali kameralnej galerii BWA w Olsztynie odbędzie się także performance w wykonaniu artystki i wolontariuszy.

Justyna Scheuring to artystka wizualna i performerka urodzona w Toruniu, od 7 lat mieszkająca i tworząca w Londynie. Jej twórczość obejmuje fotografię, rysunek, zdarzenia performatywne, sztuki instalacji, obiektu artystycznego, sztuki wideo i poezję. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, festiwalach i warsztatach w Polsce i za granicą m.in.: we Francji, na Litwie, Ukrainie, w Nowej Zelandii, Korei Południowej, USA, Indiach i Niemczech.

Wystawa "Przecież zupełnie nie wiem, co będzie" jest nową odsłoną wybranych prac artystki, które powstały w latach 2009-2014. Artystka, przy użyciu różnych mediów, zestawiła tu m.in.: dokumentację performatywnej interwencji w tłumie osób odwiedzających przestrzeń wystawienniczą przy londyńskim Southbank pt. „Ćwiczenie Spontaniczności" ("Spontaneity Exercise"), wyselekcjonowane rysunki z ostatnich lat oraz pracę wideo „Psie, mówię do ciebie po ludzku", zawierającą poezję artystki.

Podczas wernisażu odbędzie się performance w wykonaniu Justyny Scheuring i wolontariuszy.

Prace Justyny Scheuring
***

Justyna Scheuring — „Przecież zupełnie nie wiem, co będzie"
Wernisaż wystawy: 4 września (czwartek), godz. 18.00
BWA Galeria Sztuki, sala kameralna, al. Piłsudskiego 38, Olsztyn
Wystawa czynna od 5 września do 5 październikaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB