PENDZLE opanują galerię sztuki

2014-08-19 11:19:09 (ost. akt: 2014-09-23 09:50:41)
PENDZLE opanują galerię sztuki

Autor zdjęcia: Tomasz Ciecierski

Od 4 do 19 października w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie będzie można oglądać prace grupy malarzy z Olsztyna, którzy zaskoczą dowcipem, ale także skłonią do refleksji.

— PENDZLE to nieformalna grupa łącząca wybitne indywidualności twórców uprawiających malarstwo. Nieformalna, ponieważ nie towarzyszy jej nadrzędny program, manifesty, ani deklaracje kolektywnego działania — mówi Joanna Tekla Woźniak z BWA Galerii Sztuki w Olsztynie. — Pomimo różnic wieku, dorobku artystycznego i stażu pracy, PENDZLE należą do klasyków współczesności na stałe wpisanych do kanonów sztuki najnowszej.

Od 4 września (czwartek) w Galerii Sztuki BWA można podziwiać obrazy Tomasza Ciecierskiego, Ryszarda Grzyba, Roberta Maciejuka, Pawła Susida, Tomasza Tatarczyka i Jana Włodzimierza Zakrzewskiego. Łączy ich chęć poszerzania granic malarstwa, uprawianie szczególnego rodzaju gry z warsztatem, konwencją i metodą pracy.

Wystawa obejmująca zarówno prace figuratywne, jak i abstrakcyjne ukazuje twórczość artystów w dialogu. Malarzy, dla których sztuka jest namysłem nad obrazem i sposobem wyrażania intelektualnych treści, problemów i prawd.

— Wśród niepozbawionych poczucia humoru prac odnaleźć można przykłady egzystencjalnych rozważań nad mechanizmami rządzącymi światem, sprawami życia doczesnego i wiecznego oraz refleksję nad rolą sztuki — dodaje Joanna Tekla Woźniak.

Wystawa malarstwa Grupy PENDZLE
4 września – 19 października, sala główna
BWA Galerii Sztuki w Olsztynie
al. Piłsudskiego 38

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB