Święto Jabłka w olsztyńskiej BWA

2014-08-13 12:30:05 (ost. akt: 2014-08-13 13:56:16)
Święto Jabłka w olsztyńskiej BWA

Autor zdjęcia: BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Po lipcowych spotkaniach w ogrodzie BWA w Olsztynie zaprasza na kolejne wydarzenie związane z projektem "Nieużytki Sztuki". Już 21 sierpnia w centrum zainteresowania znajdą się... jabłka.

— Tym razem, oprócz oczywiście naszych przygaleryjnych grządek, w centrum zainteresowania znajdą się jabłka, o których będziemy rozmawiać, które będziemy jeść i które będziemy... malować — mówi Natalia Tejs z BWA.

Organizatorzy zachęcają wszystkich ogrodników i sympatyków projektu do wzięcia udziału w jabłkowym plenerze. — Jabłko pojawia się w kulturze i sztuce niemal od początku ich istnienia, jest symbolem, ale i po prostu smakowitym uroczym i dekoracyjnym elementem martwych natur. Najsławniejsze chyba martwe natury z jabłkami malował Paul Cezanne i właśnie jego obrazy posłużą nam za inspirację już 21 sierpnia — zachęca Natalia Tejs.

Organizatorzy zapewniają przybory artystyczne i dużą ilość jabłek. Zachęcają także do zabrania ze sobą wszelkich potraw z dodatkiem jabłek, a także farb, pędzli, ołówków, szkicowników — czyli wszystkiego, co może się przydać do stworzenia szkiców, obrazów i portretów jabłek. W trakcie pleneru powstanie specjalna wystawa powstałych prac.

Święto Jabłka: Od Cezanne'a do Nieużytków Sztuki
Czwartek (21 sierpnia), godz. 17
Ogródek przy BWA w Olsztynie


Źródło: BWA Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB