Zmarł Robin Williams. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

2014-08-12 08:41:55 (ost. akt: 2014-08-12 09:55:25)
Zmarł Robin Williams. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

Autor zdjęcia: Eva Rinaldi, Wikipedia

Nie żyje słynny amerykański aktor Robin Williams, znany m.in. z filmów "Buntownik z wyboru" i "Stowarzyszenia Umarłych Poetów". Jego ciało znaleziono w poniedziałek (11 sierpnia) w jego mieszkaniu w Kalifornii. 63-letni aktor najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

W poniedziałek (11 sierpnia) zmarł znany hollywoodzki aktor Robin Williams. Ciało 63-letniego gwiazdora znaleziono w jego mieszkaniu w Tiburon w Kalifornii. Zgłoszenie o jego śmierci dotarło do policji około południa — podają amerykańskie media.

Po wstępnym dochodzeniu koroner stwierdził, że powodem śmierci było uduszenie — media nie wykluczają, że aktor się powiesił. Więcej będzie wiadomo po przeprowadzeniu autopsji, wtedy też odbędzie się oficjalna konferencja prasowa.

Specjalne oświadczenie wystosowała natomiast Susan Schneider, żona zmarłego aktora: "Dziś rano straciłam mojego męża i najlepszego przyjaciela, a świat stracił jednego z najukochańszych artystów i pięknych ludzi. Jestem kompletnie załamana".

Robin Williams — urodził się 21 lipca 1951 roku w Chicago. Początkowo studiował nauki polityczne, jednak później odnalazł w sobie talent komediowy. Publiczności znany był z genialnych ról, m.in. w takich filmach, jak "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "Good Morning, Vietnam" czy "Buntownik z wyboru", za którego otrzymał statuetkę Oscara.

Jak podają amerykańskie media, Williams od dłuższego czasu zmagał się z depresją.


JR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB