Owocowe i warzywne grządki w centrum Olsztyna

2014-08-05 10:40:41 (ost. akt: 2014-08-05 11:31:04)
Owocowe i warzywne grządki w centrum Olsztyna

Autor zdjęcia: Joanna Tekla Woźniak

Ogródek w samym sercu miasta? Nic prostszego! W galerii BWA w Olsztynie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Nieużytki Sztuki", w którym udział wzięli pomysłodawczyni akcji, artystka Elżbieta Jabłońska oraz właściciele przygaleryjnych grządek.

W czwartek (31 lipca) w olsztyńskim BWA odbyło się kolejne już spotkanie osób zaangażowanych w trwający przez całe lato projekt "Nieużytki Sztuki". Udział w nim, wzięli "ogrodnicy" mający swoje grządki w przygaleryjnym ogródku oraz Elżbieta Jabłońska, artystka i inicjatorka projektu.

— Było wspólne konstruowanie rzeźby z witek wierzbowych, wegetariański poczęstunek oraz rozmowy... o roślinach, jedzeniu i sztuce — mówi Joanna Tekla Woźniak z BWA Galerii Sztuki w Olsztynie.Ogródek przy BWA powstał na niezagospodarowanym do tej pory gruncie i służy obecnie jako miejsce spotkań i rekreacji.

Ogródek można odwiedzać codziennie w czasie godzin pracy galerii. Podobne inicjatywy mają miejsce tego lata w kilku innych instytucjach kultury m.in. w Zielonej Górze, Warszawie, Białymstoku...

Nieużytki sztuki" to projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczący bezpłatnej dzierżawy przyległych do publicznych galerii i muzeów terenów zielonych – trawników czy kawałków ziemi. Projekt jest propozycją zaangażowania publiczności w działania w przestrzeni miejskiej, ale przede wszystkim przestrzeni sztuki. Celem „Nieużytków" jest zbliżenie publiczności do instytucji galerii, a następstwem projektu może być zmiana nastawienia do sztuki współczesnej i zniesienie bariery między oficjalnym miejscem kultury a mieszkańcami.


Źródło: BWA Galeria Sztuki

Bądź na bieżąco z kulturą! Polub nas na Facebooku: www.facebook.com/Kulturawmpl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB