Spotkanie w klimacie Warmii z Borussią

2014-07-25 12:31:58 (ost. akt: 2014-07-25 12:52:13)
Spotkanie w klimacie Warmii z Borussią

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Czym jest dla nas Warmia dzisiaj, kto jest Warmiakiem, na czym polega "warmińskość", co jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem warmińskiego krajobrazu? Dyskusja na temat klimatu Warmii już w najbliższy wtorek (29 lipca) w olsztyńskim Domu Menldelsohna.

Warmia, Warmiacy, warmińskość, warmińskie krajobrazy — to słowa, które od wielu lat znamy i powtarzamy, często bezwiednie, nie formułując definicji, a często nadając im różne sensy i znaczenia: historyczne, polityczne, symboliczne, kulturowe, literackie.

Czym jest dla nas Warmia dzisiaj, kto jest Warmiakiem, na czym polega "warmińskość", co jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem warmińskiego krajobrazu?

Jednym z najważniejszych elementów spotkania "Klimaty Warmii" będzie rozmowa z borussianami od lat zanurzonymi w warmińskość, doświadczającymi jej w swoich działaniach i przeżyciach. Będą to:

* Klemens Baranowski, z wykształcenia fizyk, rodowity Warmiak, organizator Warmińskich Spotkań, w których uczestniczyli przed- i powojenni Warmiacy oraz autor hasła „Klimaty Warmii”

* Iwona Liżewska, historyk sztuki, od lat zajmująca się warmińskim krajobrazem, autorka wydanej ostatnio książki „Kapliczki warmińskie”

* Jacek Sztorc, fotograf warmińskiego pejzażu, autor prezentowanej podczas spotkania wystawy.

Spotkanie „Klimaty Warmii” + wernisaż wystawy fotografii Jacka Sztorca
wtorek (29 lipca), godz. 18:00


Centrum Dialogu Międzykulturowego DOM MENDELSOHNA
ul. Zyndrama z Maszkowic 2, Olsztyn

Wystawa czynna od 29 lipca do 27 sierpnia


Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB