Dwa darmowe koncerty już w sobotę w holu galerii BWA

2014-06-13 10:17:44 (ost. akt: 2014-06-13 10:45:33)
Dwa darmowe koncerty już w sobotę w holu galerii BWA

Parampampam Trio

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W sobotę (14 czerwca) w holu BWA Galerii Sztuki w Olsztynie wystąpią olsztynianie z zespołu Parampampam Trio oraz Hubert Wińczyk z Poznania, ze swoim autorskim projektem Urinatorim. Będzie to połączenie muzyki elektronicznej i instrumentalnej, nieoczywistej, poszukującej i oryginalnej. Wstęp wolny.

Parampampam Trio to zespół improwizujący, grający muzykę z pogranicza ambientowego transu i onirycznej psychodelii. Mają na koncie EP-kę z 2012 roku oraz wiele improwizowanych koncertów m.in.: do niemych filmów ("Brzdąc" Chaplina czy "Kot i Kanarek" Leni). Od 2009 roku zespół niezmiennie tworzą: Andrzej Koczan (bas), Dariusz Dzwolak (perkusja), Paweł Nałysnik (gitara).

"Urinatorium" to natomiast elektroakustyczne wystąpienie dźwiękowe Huberta Wińczyka na styku improwizowanego koncertu i osobistej narracji. Podczas sobotniego koncertu usłyszymy m.in. utwór na odpadki, głos i elektronikę analogową. Hubert Wińczyk to poznański artysta dźwiękowy, improwizator, twórca wideo, performer. Gościł w już w Olsztynie w 2012 roku. Zagrał wówczas w Koszarach Dragonów. Wińczyka interesują przede wszystkim akustyczne odpadki ludzkiej działalności, alternatywne źródła dźwięku, manipulacje skojarzeniami, field recording i rytualny trans. W projekcie "Urinatorium" poszukuje, bada i przetwarza audialne odpadki.

Koncerty są częścią projektu artystycznego i edukacyjnego "Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem", którego celem jest popularyzacja zagadnień związanych z szeroko rozumianą sztuką dźwięku i obrazu tzw. Audio Art.

Szczegółowy program czerwcowych wydarzeń można znaleźć na stronach:

bwa.olsztyn.pl/index.php/wydarzenia/ucho-miasto.html
uchomiasto.blogspot.com
www.facebook.com/uchomiasto

Wstęp Wolny


Materiały organizatora

Hubert Wińczyk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB