Eko-Dzień Dziecka w Teatrze Jaracza

2014-05-29 07:01:01 (ost. akt: 2014-05-28 20:37:08)
Eko-Dzień Dziecka w Teatrze Jaracza

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W niedzielę w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie odbędzie się Eko-Dzień Dziecka. Najpierw aktorzy przedstawią maluchom bajkę, a potem zaproszą do wspólnej zabawy. Będą m.in. animacje z aktorami, malowanie twarzy i konkursy z nagrodami. To pierwsza taka propozycja olsztyńskiego teatru dla najmłodszych widzów.

Dzień Dziecka z Teatrem Jaracza rozpocznie się w niedzielę o godz. 15. — Tematem spotkania będzie szeroko rozumiana ekologia — mówi Karolina Kamińska, p.o. kierownik Biura Promocji i Reklamy Teatru im. Stefana Jaracza.

Olsztyński teatr prowadzi cykl „Dawno, dawno temu… na Marginesie”, skierowany do najmłodszych widzów i słuchaczy. Podczas spotkań aktorzy czytają dzieciom bajki i opowiadania. W tym roku z okazji Dnia Dziecka teatr postanowił pójść krok dalej i przedstawić na Dużej Scenie spektakl z ekologią w tle.

Scenarzystką i reżyserką bajki, którą będzie można obejrzeć w niedzielę, jest Aleksandra Kolan, aktorka Teatru Jaracza. — Jej napisanie nie zajęło mi dużo czasu. To była bardzo przyjemna praca — nie kryje autorka. I dodaje: — Najlepszą inspiracją do jej stworzenia były dzieci, a z nimi pracujemy już od dłuższego czasu.

Głównym bohaterem bajki jest kilkuletni Piotruś, który w swoim pokoju żyje w zgodzie z zarazkami z Brudolandii. Chłopiec zawarł z nimi umowę: mogą żyć w jego pokoju, ale nie mogą ruszać jego rzeczy. I wszystko jest w porządku do czasu, kiedy jeden z zarazków przegryza kabel od konsoli Play Station. Na ratunek przychodzi Eko-Man i... reszty dowiecie się w niedzielę.

Bajka to tylko jedna z atrakcji niedzielnego Dnia Dziecka z Teatrem Jaracza. Po spektaklu w foyer Dużej Sceny odbędą się m.in.: animacje z aktorami, malowanie twarzy i konkursy z nagrodami. Zdradzimy tylko, że do wygrania będą m.in. rowery.

W teatralnym Dniu Dziecka można wziąć udział dzięki bezpłatnym zaproszeniom, które zostaną wręczone przy zakupie biletów na czerwcowe spektakle Teatru Jaracza.

mp

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB