Z daleka i z bliska - region spod pędzla Barbary Kowalewskiej

2014-04-24 15:05:33 (ost. akt: 2014-04-24 15:17:40)
Z daleka i z bliska - region spod pędzla Barbary Kowalewskiej

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Pejzaże zapamiętane z dalekich podróży, jak i bliskich sercu autorki rodzimych warmińsko-mazurskich krajobrazów... Wernisaż wystawy malarstwa Barbary Kowalewskiej w najbliższy piątek w galerii Bakałarz.

Widoki natury ujmowane są przez malarkę w dwóch perspektywach: z daleka i z bliska. W tym ostatnim przypadku ujawnia się szczególna fascynacja tajemniczymi obrazami, jakie można dostrzec tuż pod naszymi stopami: w kępie traw, w sączących się strumykach wody, w kamykach, kaskadach ziół, w tajemniczych korytarzach splątanych patyków, w szczelinach skał. To świat żyjący odrębnym, własnym życiem, który nie zawsze potrafimy dostrzec.

Barbara Kowalewska – autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i współautorka kilkudziesięciu ekspozycji zbiorowych w kraju i za granicą. Tematyka jej obrazów – ściśle związana z doświadczeniami z czasów dzieciństwa i współczesności – koncentruje się wokół świata przyrody. Natura, najwspanialszy mistrz przedstawień, poprzez oferowane przez siebie bogactwo barw i kształtów, inspiruje i najsilniej pobudza wyobraźnię malarki.


„Z daleka i z bliska” - wernisaż wystawy malarstwa Barbary Kowalewskiej
Piątek (25 kwietnia), godz. 17
Galeria Bakałarz
Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna
ul. Żarskiej 2, OlsztynMateriały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB