"Słońce jest najważniejsze" - wyjątkowa wystwa w BWA

2014-04-22 14:10:38 (ost. akt: 2014-04-22 14:46:53)
Słońce jest najważniejsze - wyjątkowa wystwa w BWA

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Do 1 czerwca w sali kameralnej galerii BWA w Olsztynie można oglądać wystawę prac interdyscyplinarnej artystki z Poznania Magdaleny Starskiej. Przedsmak w naszej fotogalerii.

Na pierwszej wystawie w naszym regionie Magdalena Starska prezentuje część swoich rysunków wykonanych w latach 2009-2014 oraz prace rzeźbiarskie z 2013 roku.

Istotną częścią ekspozycji jest także instalacja „kropla” — konstrukcja z filcu, do której wnętrza można wejść jak do namiotu. Eksponaty zostały otoczone zwisającymi z sufitu kawałkami kolorowego filcu, łączącego w jedną całość różnorodne elementy wystawy. Odpowiednio oświetlona całość sprawiać może wrażenie teatralnej scenografii.

Na filcu można usiąść, a nawet położyć się, aby podziwiać wystawione prace z pozycji horyzontalnej. Intencją artystki było, aby na jej wystawie można było sobie… odpocząć.

Przysiąść można również na ogrodowej ławce, stojącej w holu galerii. Postawiona została przed telewizorem, na którym wyświetlane są dokumentacje performance’ów artystki, wystawionych w Gdańsku i Łodzi. Po zmontowaniu dołączy do nich także materiał z performance’u olsztyńskiego pt. „W Mocy jest Ruch”, wykonanego przed wernisażem wystawy.

Magdalena Starska urodziła się w 1980 roku w Poznaniu, gdzie do dziś mieszka i pracuje. Artystka performance, autorka rysunków i instalacji ukończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych w 2005 roku (dyplom w pracowni prof. Jarosława Kozłowskiego). Należy do grupy Penerstwo. Debiutowała w 2005 roku wystawą "Uwaga! Schody" w poznańskiej Galerii Pies. Związana z warszawską Galerią Stereo. Poza galeriami w Polsce, jej prace pokazywano również we Włoszech i w Czechach.

Od początku 2014 roku gościła już z występami performance i wystawami w Gdańskiej Galerii Miejskiej, Galerii Manhattan w Łodzi, Galerii Stereo w Warszawie.

"Słońce jest najważniejsze"
Wystawa prac Magdaleny Starskiej
BWA Galeria Sztuki, al. Piłsudskiego 38, Olsztyn
Czynna do 1 czerwca

Materiały organizatoraKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. byłem widziałem #1390273 | 193.46.*.* 7 maj 2014 08:27

    długo doszukiwałem sie w instalacjach czegos w rodzaju talentu autora, zmysłu estetycznego, przekaz na siłe mozna zlaleźc jak we wszystkim nawet śmietniku itd poprostu jest to bardzo słabe technicznie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz