"Spotkanie" z Bożeną Kraczkowską

2014-03-26 15:12:39 (ost. akt: 2014-03-27 13:25:59)
Spotkanie z Bożeną Kraczkowską

"Spotkanie" to tytuł kolejnej wystawy fotografii Bożeny Kraczkowskiej. Tym razem autorka zaprasza do Galerii pod Antenką Radia Olsztyn przy ul. Radiowej 24 w Olsztynie. Wernisaż odbędzie się 1 kwietnia 2014 r., o godz. 18. Fotografie do produkcji przygotował Adam Jakub Bertrand.

"Spotkanie" tworzą prace pochodzące ze zrealizowanych już wystaw i projektów fotograficznych m.in.:
- "Śnieg biały, śnieg granatowy" (Galeria Stary Ratusz WBP, Olsztyn, styczeń 2010 r.)
"Bonbons, Bilder und Balladen", Klub Polski w Schneverdingen (Niemcy, Dolna Saksonia, październik 2010 r.)
- "Da się żyć" (galeria warszawskiej artystki Katarzyny Czajka Dorum Art Fabryka Kształtów i Barw w Warszawie, projekt multimedialny składający się m.in. z tomiku wierszy "Da się żyć", grudzień 2011 r.)
- "Baletnice i tancerze, bo maki nie są jedynie kwiatami" (2013; (CKiT w Mrągowie, Galeria Orbita, styczeń 2012 r.) Fotografie maków otrzymały w tym roku wyróżnienie na I Olsztyńskim Przeglądzie Fotografii "Muzyka w obrazie" zorganizowanym przez olsztyńskie CEiIK.
- "Maryla in Blues" (Galeria Stary Ratusz w Olsztynie, WBP, wraz z premierą autorskiej płyty CD "Wystarczy mnie lubić", sierpień 2012 r.).

Organizatorem wieczoru jest Radio Olsztyn zaś gospodarzem "Spotkania" będzie Robert Lesiński, dziennikarz Radia Olsztyn.

Bożena Kraczkowska - poetka, pisarka, fotografik, dziennikarz (Gazeta Olsztyńska), fanka bluesa. Urodziła się w Świdniku k. Lublina. Obecnie mieszka i pracuje w Olsztynie.

Autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, powieści i opowiadań dla wszystkich. Wydała m.in. tomik poezji "Da się żyć", zrealizowała wiele autorskich wystaw fotograficznych w kraju i za granicą m.in. "Maryla in Blues", "Baletnice i tancerze, bo maki nie są jedynie kwiatami", “Śnieg biały, śnieg granatowy”.

Wydała autorską płytę CD pt. "Wystarczy mnie lubić".Blogerka – prowadzi cztery blogi m.in. “Malachitowy Las”, “Purpurowe Gniazdo”. W styczniu 2014 r. na rynku księgarskim ukazała się jej powieść dla dzieci “Purpurowe Gniazdo” (wyd. NovaeRes).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB