Magdalena Rogowska-Otremba: "Cielistość ciała"

2013-12-12 13:29:55 (ost. akt: 2013-12-12 13:36:16)
Magdalena Rogowska-Otremba: Cielistość ciała

Autor zdjęcia: mat. BWA

- Fotografia towarzyszy mi od dziecka. Nie rozstaję się z aparatem fotograficznym, odkąd od taty dostałam Zorkę 5. Fotografia przyniosła mi najwięcej przyjemności, doznań artystycznych i twórczych uniesień- mówi Magdalena Rogowska-Otremba.

Magdalena Rogowska-Otremba urodziła się w Grudziądzu. Jest absolwentką Wydziału Wychowania Artystycznego UWM w Olsztynie, dyplom z grafiki warsztatowej u prof. Adolfa Gwozdka pod kierunkiem prof. Wiesława Bieńkuńskiego. Teoretyczną część pracy dyplomowej pod kierunkiem prof. Lecha Ostasza napisała na temat „Erotyzm w sztuce a pornografia". Po studiach przez kilka lat zbierała doświadczenia jako laborant i fotograf w laboratorium foto, ale postanowiła zacząć pracować dla siebie i na swoim. Założyła studio fotograficzne na olsztyńskiej starówce, które prowadzi do dziś. Jesienią 2012 roku wzięła udział w wystawie – manifestacji „Kryzys i format" w Koszarach Dragonów, gdzie prezentowała wielkoformatowe akty.

Magdalenę Rogowską-Otrembę interesuje człowiek i jego ciało, które ciągle przeistacza się i zmienia w ciągu życia. Wystawa fotografii „Cielistość ciała" jest peanem na część ciała kobiety.

CIELISTOŚĆ CIAŁA - Magdalena Rogowska-Otremba
Galeria Sztuki Współczesnej BWA
Al. Józefa Piłsudskiego 38, Olsztyn
Wystawa potrwa do 10 stycznia 2014 (sala kameralna)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB