Tydzień Teatrów Lalkowych w Olsztynie ANIMA. Będzie się działo

2013-11-18 16:10:00 (ost. akt: 2013-11-18 18:00:54)
Tydzień Teatrów Lalkowych w Olsztynie ANIMA. Będzie się działo

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Już dziś rusza siedemnasta edycja Olsztyńskiego Tygodnia Teatrów Lalkowych Anima. Organizatorzy zapewniają, że dołożyli wszelkich starań, aby zadowolić widownię w różnym wieku.

W poniedziałek startuje Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych. Przez tydzień w olsztyńskim teatrze lalek będzie można uczestniczyć w cenionych i nagradzanych spektaklach. - Udało nam się zaprosić spektakle różnorodne pod względem tematycznym i estetycznym, spektakle wielokrotnie nagrodzone - gwarantują organizatorzy.

Festiwal zainauguruje spektakl Złoty Klucz, adresowany do młodzieży i widzów dorosłych, podejmujący problematykę wartości etycznych w życiu człowieka. Przedstawienie Słoń i Kwiat przeniesie nas do dżungli, w której będą działy się rzeczy wyjątkowe. Spektakl Bleee… pokaże, że wierząc w siebie możemy osiągnąć wszystko, o czym marzymy. Le Filo Fable nauczy dzieci jak rozmawiać, zadawać pytania i próbować na nie odpowiadać. Uzmysłowi, jak ważne jest to, kim jesteśmy, a nie, jak wyglądamy. Podobną tematykę podejmie Lenka, której bohaterka, rezolutna, ruda dziewczynka, uwielbia rysować, jest bardzo podobna do innych rówieśników – radosna, miła, koleżeńska – z jedną tylko różnicą- jest odrobinkę grubsza… Czy przeszkodzi jej to w odnalezieniu prawdziwej przyjaźni? Przekonacie się sami.

Na koniec tygodnia, odbędzie się znany i lubiany spektakl Tymoteusz i Psiuńcio opowiadający o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni.

Karnet na OTTL Anima 2013 – 60 zł, bilet ulgowy – 14 zł, bilet normalny – 18 zł.

Bilety można zarezerwować telefonicznie pod numerem 89 538 70 30. Szczegółowy program na stronie Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Podczas OTTL Anima można będzie zobaczyć wystawę ręcznie wykonanych lalek autorstwa Anny Pacanowskiej „Lalki szmaciane z warmińskim życiorysem".
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cień #1248059 | 19 lis 2013 10:05

    a ja dodam tylko słowa Piłsudskiego http://www.youtube.com/watch?v=oOcBRyQtb _w

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rozgardiasz w glowach ,wyslali dzieci, z ziel #1248009 | 89.67.*.* 19 lis 2013 08:57

    Pojechaly do Wa-wy prosioc o wiecej parkow i zieleni, to dostaniemy w zamian jeszcze drozsze ksiazki. Pojechaly / z ZIELONYCH PLUC POLSKI/. Co pomysla ludzie z ? WIELKIEGO SWIATA?Kupujac nasze mleko beda przerazeni.Az strach.Brak konsekwencji w promowaniu regionu.Prosic mozna, ale akurat o trawe powinien prosic URSYNOW z Wa-wy, a nie dzieci ze wsi i mazurskich miasteczek. Paranoja i rozgardiasz w glowach. Amen. Przeczytaj cały tekst: Radni zatwierdzili opłaty na pchlim targu w Olsztynie - Olsztyn http://olsztyn.wm.pl/179700,Radni-zatwie rdzili-oplaty-na-pchlim-targu-w-Olsztyni e.html#ixzz2l4mFGyS2

    ! - + odpowiedz na ten komentarz