"O śmierci na luzie..."

2013-10-25 20:55:25 (ost. akt: 2013-10-25 17:05:02)
O śmierci na luzie...

Bożena Kraczkowska (nasza redakcyjna koleżanka) i Mariola Żylińska-Jestadt spotykają się raz na kilka lat i zawsze po takim spotkaniu powstaje nowy projekt artystyczny. Obie panie znane są z pogodnego usposobienia, jednak ich dusze... o ich dusze są bardzo mroczne!

Tę mroczność będzie można zobaczyć w aranżacji tkanin Marioli i usłyszeć w wierszach oraz pieśniach Bożeny już 29 października, w olsztyńskiej Sowie, ul. Zamkowa 2, goz. 19.00

Po spotkaniu w 1999 r. wydały książeczkę dla dzieci pt. "Hipcio". Potem, w 2006 i 2007 r., powstały dwa projekty malarsko-poetyckie – "Obraz do wiersza" i "Wiersz do obrazu” - wieczory autorskie odbyły się w nieistniejącej już olsztyńskiej Art-Galerii Iwony i Jarosława Nowackich oraz w nadal istniejącej Galerii Spichlerz MOK-u.

Przez następne lata, a było ich sześć, realizowały swoje indywidualne projekty.
Mariola Żylińska-Jestadt została m.in. stypendystką marszałka województwa, głosami czytelników Gazety Olsztyńskiej została "Kobietą Niezwykłą” roku 2008 r., 2010 roku otrzymała prestiżową nagrodę "Motyla” na VII Europejskim Festiwalu Filmowym Integracja Ty i Ja, za najlepszy film amatorski. Potem znowu film i II miejsce w konkursie na film amatorski pt. “Mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim” i w końcu w 2011 roku została uhonorowana Laurem Najlepszy z Najlepszych w dziedzinie Sztuka i Literatura.

Bożena Kraczkowska wydała tomik wierszy "Da się żyć”, nagrała autorską płytę CD "Wystarczy mnie lubić”, z której piosenka "Gość” znalazła się na najlepszej w Polsce Liście Przebojów Programu III. Napisała cztery powieści dla dzieci, mnóstwo wierszy i opowiadań. Jej teksty śpiewają i nagrywają m.in. Maryla Rodowicz i Cezary Makiewicz. Obecnie kończy prace nad wydaniem I części z trzyczęściowej serii powieści dla dzieci. Zimowa opowieść pt. "Purpurowe Gniazdo” ukaże się w grudniu 2013 r.

Spotkanie mrocznych Marioli Żylińskiej-Jestadt i Bożeny Kraczkowskiej odbędzie się 29 października 2013 r. (wtorek), o godz. 19, PUB SOWA, ul. Zamkowa 2.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB