Olsztynek będzie miał swój festiwal filmowy!

2013-10-02 11:23:40 (ost. akt: 2013-10-02 11:28:53)
Olsztynek będzie miał swój festiwal filmowy!

W październiku w Olsztynku odbędzie się Młodzieżowy Festiwal Filmowy.

Konkurs, którego temat przewodni to „Moja przestrzeń”, adresowany jest do młodych mieszkańców naszego regionu. Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności, uwrażliwienie na problemy codziennego świata i sytuację młodego człowieka w świecie. Przedmiotem konkursu są krótkie filmy (do 5 minut), w których autorzy opiszą: rzeczywistość szkoły, domu, rodziny, grupy koleżeńskiej, otoczenia. Zgłoszenia można przesyłać do 20 października 2013 roku na adres Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku. Najciekawsze filmy zostaną nagrodzone. Autor zwycięskiego projektu otrzyma 1000 zł nagrody.

W Olsztynku znajduje się lokalne kino „Grunwald” z długą historią i szczególnym klimatem, jednym słowem kino z „duszą”,. W tym wyjątkowym miejscu odbędzie się 25 października 2013r. Gala Filmowa, podczas której zostaną zaprezentowane jak najszerszej publiczności, ocenione przez jury i widzów, zgłoszone projekty filmowe. W ramach festiwalu organizatorzy planują również spotkania z twórcami, prowadzone przez profesjonalistów warsztaty filmowe, w tym na temat modnej technologii 3D.

Idea zorganizowania festiwalu w naszym regionie zrodziła się podczas III Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie w 2012r. Uświadomiliśmy sobie, że w naszym województwie brakuje imprezy, podczas której młodzi ludzie będą mogli zaprezentować w formie etiudy filmowej, świat bliski swoim doświadczeniom i obserwacjom – mówi Magdalena Rudnicka, opiekun Dyskusyjnego Klubu Filmowego przy Zespole Szkół w Olsztynku.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB