Nowy festiwal na Warmii i Mazurach. Znamy datę!

2013-09-09 15:50:18 (ost. akt: 2013-09-09 13:52:27)
Nowy festiwal na Warmii i Mazurach. Znamy datę!

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Warmia i Mazury będą miały nowy festiwal filmowy - WAMA FILM FESTIVAL Funkcję Ambasadora Honorowego Festiwalu objął wybitny reżyser Jerzy Hoffman. Festiwal odbędzie się w dniach 5-12 października 2014 roku.

Nowa inicjatywa kulturalna została oficjalnie zaanonsowana podczas 6. FORUM KULTURY REGIONU WARMII I MAZUR w Olsztynie przez Annę Wasilewską, Członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Inicjatorem Festiwalu jest, pochodzący z nieodległej Iławy, Marcin Kot Bastkowski,, montażysta filmowy, wykładowca, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, członek Polskiej Akademii Filmowej i Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM), który wraz z Maciejem Dominiakiem - producentem zarządzającym w FILMFORUM, Anną Wróblewską - Dyrektorem Instytutu KOSMOPOLIS oraz aktorem Mateuszem Damięckim, opracowali całościową koncepcję Festiwalu. Inicjatywa zyskała poparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Podstawowym celem Festiwalu będzie promocja Warmii i Mazur, jako atrakcyjnego regionu otwartego na działania kulturalne - zapowiedział na Forum Mateusz Damięcki. - Misją Festiwalu będzie nadanie festiwalowym wydarzeniom charakteru społecznego i proekologicznego - dodał w trakcie prezentacji założeń programowych Festiwalu.

Głównym centrum festiwalowym, skupiającym wydarzenia programowe będzie Olsztyn. Jednak bardzo ważnym elementem WAMA FILM FESTIVAL będzie także seria imprez odbywających się rotacyjnie w miastach położonych na terenie całego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w tym m. in. w Iławie.

Działania festiwalowe kierowane będą głównie do młodej widowni i będą miały na celu promocję debiutujących artystów związanych nie tylko ze sztuką filmową. W trakcie siedmiu dni festiwalowych publiczność będzie miała okazję zobaczyć kilkadziesiąt filmów i uczestniczyć w atrakcyjnych wydarzeniach artystycznych, warsztatowych i edukacyjnych. Program będzie prezentował krótkometrażowe filmy, które nie znajdują się w szerokiej dystrybucji kinowej. Filmy przede wszystkim młodych reżyserów, filmy debiutanckie, filmy o wysokim poziomie artystycznym.

W celu międzynarodowej promocji regionu Warmii i Mazur do konkursu festiwalowego zostaną zaproszeni młodzi twórcy filmowi z Polski i Europy. Jednym z najistotniejszych motywów tematycznych nowego festiwalu będzie promocja ekologii, poszanowania lokalnej tradycji i przyrody oraz dbałość o środowisko naturalne.

inf. prasowa

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janina Dziąsło #1194469 | 195.8.*.* 10 wrz 2013 15:05

  To bedzie miejsce gdzie będą wyświetlane wszystkie te filmy, których nikt nie chce wyświetlac w kinach a przy okazji za publiczne pieniądze sobie popiją, pojedzą, w hotelu pomieszkają i nagrody sobie przyznawać będą. Widownia zapełni się gwiazdami seriali, aktorami na emeryturze i lokalnymi animatorami kultury.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kolec #1193674 | 94.254.*.* 9 wrz 2013 19:31

  ale GDZIE będzie ten festiwal ? i KIEDY ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Donald #1193668 | 95.160.*.* 9 wrz 2013 19:27

  Hofman to ten od Jarka z Pisu?! Nie, dziękuję...!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. greg #1193579 | 83.31.*.* 9 wrz 2013 17:31

  wybitny pijak to na pewno z Hofmana jest :D

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)