Reaktywowana kultowa Obora

2013-07-01 14:07:48 (ost. akt: 2013-07-01 14:08:41)
Reaktywowana kultowa Obora

Autor zdjęcia: Micia Bojenko

Po czteroletniej przerwie swoją działalność reaktywowała legendarna Galeria Obora w Głotowie. Pierwszy wernisaż 16 niepokornych warmińskich artystów odbył się w samo południe w sobotę 29 czerwca. Opiekunem Obory jest znany artysta i miłośnik kapliczek warmińskich Mirosław „Micia” Bojenko.

Ostatnie wystawy uznanych fotografów m.in. Janusza Foglera, obecnego prezesa Stowarzyszenia Autorów ZAiKS odbyły się w Oborze w 2009 roku. Do tego czasu galeria prężnie się rozwijała i była ośrodkiem wymiany myśli i integracji warmińskich artystów. - Niestety potem dopadła mnie choroba, a także kryzys finansowy i trzeb było podjąć decyzję o zamknięciu Obory – mówi Mirosław „Micia” Bojenko. Jak się okazało buty dla dziecka były ważniejsze niż krzewienie kultury.

Jednak po kilku latach przerwy artysta doszedł do wniosku, że warto wrócić do reaktywacji Obory. - Była to właściwie jedyna niezależna galeria na Warmii – mówi „Micia”.

Pierwszy po przerwie wernisaż wystawy „Reaktywacja w samo południe” odbył się w sobotę 29 czerwca w godz. od 12 do 18. W niezwykłym miejscu w Głotowie zaprezentowali się przyjaciele „Mici”. Pierwotnie swoje prace miały wystawić cztery osoby, jednak krąg poszerzył się ostatecznie do 16 nazwisk.

Na wystawie zaprezentują się m.in. Waldemar Cichoń, Ewa Plichta, Rafał Mikułowski, Jacek Adamas, Lilo, czyli Edmund Piecyk ze Skolit, czy Wiesław Wachowski i Jerzy Medyński.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. trol warmiński #2455739 | 83.9.*.* 6 mar 2018 22:50

    Była to jedyna ,niezależna galeria na Warmii. Od kogo niezależna ???

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz