THE 01. Przegląd Sztuki Wideo

2013-03-27 11:30:42 (ost. akt: 2013-03-27 10:39:49)
Adam Forrester, USA, 02:02, Inhumation

Adam Forrester, USA, 02:02, Inhumation

Pierwsza edycja Przeglądu Sztuki Wideo „THE 01” w olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA stanowi prezentację prac artystów wideo z całego świata, zarówno studentów kierunków artystycznych, jak i dojrzałych twórców.

Nabór wideo do przeglądu nie miał charakteru konkursu z nagrodami, nie wszystkie nadesłane prace zostały zaprezentowane publiczności. Na przegląd wpłynęło 219 zgłoszeń z 38 krajów, 21 wybranych prac składa się na pokaz główny. Jury wybrało także pięć najlepszych wideo, które złożyły się na obecny pokaz.

Selekcja miała na celu wskazanie najciekawszych prac, które możliwie najpełniej pokazują całą różnorodność sztuki wideo czerpiącej z różnych tradycji.

W pokazie głównym pojawiają się prace z elementami performance, eksperymenty formalne, eseje z wątkami fabularyzowanymi, obrazy z minimalnym ukierunkowaniem na ruch.

Projekcja główna zaprezentowana została po raz pierwszy 26 stycznia 2013 roku w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie oraz w formie dwóch projekcji online udostępnionych w internecie.

Wystawa laureatów odbyła się również w Galerii Bunkier Sztuki i trwała przez miesiąc od 6 lutego do 3 marca. Pięć najlepszych wideo zostało ponadto wyemitowanych 11 marca w ramach cyklu "Videogalerie" w TVP Kultura.

Start: 3 kwietnia, godz. 18.
Miejsce: BWA, Galeria Sztuki w Olsztynie, al. Piłsudskiego 38. Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB