Seksafera inspiracją filmu. W piątek premiera w Olsztynie!

2013-03-13 12:19:23 (ost. akt: 2013-03-13 13:23:17)
Seksafera inspiracją filmu. W piątek premiera w Olsztynie!

Autor zdjęcia: Mat. dystrybutora

Seksafera w olsztyńskim ratuszu stała się inspiracją dla reżysera Sławomira Fabickiego, który nakręcił film "Miłość". W rolach głównych grają Marcin Dorociński, Julia Kijowska i Adam Woronowicz (prezydent). Film będzie można zobaczyć w piątek w kinie Awangarda.

"Miłość" swoją premierę miała podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Reżyser Sławomir Fabicki nie krył, że inspiracją była seksafera w olsztyńskim ratuszu. Reżyser w rozmowie z Filmweb.pl wyjaśniał, że chciał pokazać punkt widzenia męża osoby zgwałconej i jego starcie z dylematem gwałtu. Reżyser zastrzega jednak, że nie pokazywał konkretnej sytuacji, ale pewną historię problemu.

„Miłość” opowiada historię małżeństwa Marii i Tomka. Oboje odnoszą sukcesy zawodowe i spodziewają się dziecka. Maria jest urzędniczką. Ich życiu i związkowi zagraża jednak wstrząsające wydarzenie, która Maria próbuje zataić.

W filmie zobaczymy znanych polskich aktorów m.in.: Marcina Dorocińskiego, Julię Kijowską, Adama Woronowicza, Agatę Kuleszę, Mariana Dziędziela czy Wojciech Mecwaldowskiego. Julia Kijowska to córka dyrektora Teatru Jaracza Janusza Kijowskiego. Julia jest utalentowaną aktorką teatralną i filmową. Aktorka została także nagrodzona za rolę w "Miłości". Otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach.

W piątek (15 marca) film będzie miał swoją premierę. W Olsztynie będzie go można zobaczyć w kinie Awangarda.

Co o stworzeniu takiej produkcji myślą olsztyniacy?


led zeppelin: Inspiracją dla reżysera była historia z olsztyńskiego ratusza, którą sądownie uznano za niewiarygodną. Nie popieram byłego prezydenta z przyczyn ideologicznych, ale szastanie w ten sposób czyimś imieniem i publiczne stwierdzenie, że dana historia była inspiracją, moim zdaniem wyraża tylko małość reżysera. Co innego problematyka poruszona w filmie, która jest uniwersalna i często spotykana w życiu - w urzędach, firmach, kościołach, szkołach. Dlaczego inspiracją jest akurat olsztyński ratusz? Zastanawiające, jak łatwo jest być dzisiaj osądzonym nawet bez wyroku sądu. Mentalnie w Polsce zmieniło się na minus od czasów średniowiecza, kiedy to palono czarownice na stosie za byle plotkę. Dzisiaj skazuje się człowieka na śmierć cywilną za to, że powstała o nim pogłoska w mediach!

internauta: To jest film fabularny, nie dokumentalny. Nikt tym filmem nie wydaje osądu. Poza tym inspiracja nie znaczy kalkowanie, bo np. obsrany kibel może być inspiracją dla malarza do namalowania obrazu z ładnymi kwiatami. Poza tym jak umiesz czytać to czytaj ze zrozumieniem, bo sam reżyser wypowiada się o filmie jako o studium psychiki męża zgwałconej kobiety, a nie o tym, że ktoś zgwałcił urzędniczkę.

Przeczytaj inne komentarze: Co na to Olsztyniacy?

opr. wamKomentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A. #1045693 | 46.186.*.* 6 kwi 2013 15:06

  Mozna komuś zniszczyć życie, Pan Małkowski niezasłuzył na coś takiego.Ja na jego miejscu wystąpila bym do sądu o b. duże odszkodowanie i ukarała bym szumowiny.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Marek #1022922 | 88.156.*.* 14 mar 2013 14:58

  Do tej pory nie wydali wyroku więc jaka seksafera.Może nakręcą coś o betonaferze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zobaczymy #1021891 | 83.28.*.* 13 mar 2013 20:47

  na ile bedzie to prawdziwy film

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. widz #1021536 | 83.24.*.* 13 mar 2013 16:11

  A czy pan b.prezydent był konsultantem przy produkcji tego filmu?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Alina #1021466 | 81.190.*.* 13 mar 2013 14:49

  Reżyser nie powinien mówić o inspiracji olsztyńską aferą, tym bardziej, że w Olsztynie mąż "skrzywdzonej" był w cieniu i nie mógł być dla niego inspirujący. Niedobrze wygląda, że córka Kijowskiego gra akurat w tym filmie główną rolę. Olsztynianka, córka reżysera zaangażowanego w sprawę. Wygląda na to, że w Olsztynie niszczy się ludzi, którzy dali miastu, co mieli najlepsze. Teraz trwa ponad roczna nagonka na profesora UWM, któremu nie udało się nic zarzucić, ale nie ustaje się w niszczeniu. Gdzie my żyjemy???? Co się stało z tym miastem???? To, co się wyprawia ws. Małkowskiego jest niedopuszczalne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 6. śledż antypis #1021463 | 83.11.*.* 13 mar 2013 14:46

  Afera inspiracją do filmu.Cienki Bolek z tego reżysera jeśliwbzdetach szuka muzy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz