Filmowe przystanki na Warmii i Mazurach. Gdzie i co kręcono?

2013-01-25 19:09:13 (ost. akt: 2013-01-25 18:31:24)

Wiele filmów, kręconych na Warmii i Mazurach, zasługuje na naszą pamięć ze względu na zapis miejsc, których już nie ma. Prezentujemy wam zaktualizowaną listę miejsc, które posłużyły jako plan filmowy. Cały czas czekamy na wasze sugestie, które filmy powinny znaleźć się na naszej liście.

"Róża z Mazur" zdjęcia w Olsztynie

"Róża z Mazur" zdjęcia w Olsztynie

Autor: Zbigniew Woźniak

1961
„Zaduszki” Tadeusza Konwickiego. Zdjęcia plenerowe w Mikołajkach i pobliskim Baranowie. Reżyser wspominał, że wykonawczyni jednej z głównych ról Ewa Krzyżewska miała mały wypadek. Zbiegając z wysokiego brzegu, potknęła się i runęła na twarz kalecząc się okropnie.

1961
"Nóż w wodzie", film Romana Polańskiego nominowany do Oscara. Kręcono go w Giżycku.

1964
„Wilczy bilet” Antoniego Bohdziewicza. Kompletnie zapomniany film olsztyński. Ówczesne kasyno milicyjne na Dąbrowszczaków, ponieważ zbudowane jest w stylu MDM, „grało” ministerstwo w Warszawie. Jak pamięta Tomasz Śrutkowski, zdjęcia powstawały też w nieistniejącej restauracji „Teatralnej” (mieściła się pod oryginalnymi schodami teatru Stefana Jaracza). Scenę wypadku samochodowego kręcono na ostatnim zakręcie do Szczęsnego, obok jeziora Skanda.

1966
„Kochajmy syrenki”, reż. Jan Rutkiewicz. Jak najbardziej film olsztyński. Spora jego sekwencja powstała na plaży miejskiej. Widać ówczesne drewniane zabudowania z nieistniejącymi przebieralniami, toaletami i tzw. patelnią, czyli drewnianym patio. Nocna sekwencja przedstawia zupełnie pusty Plac Świerczewskiego (obecny Targ Rybny) z widocznym neonem „Inki”. Film kręcono też w Mrągowie.

1967
Serial „Stawka większa niż życie”. Zdjęcia na olsztyńskim Starym Mieście — przed budynkiem Dyrekcji Kolejowej (obecnie Urząd Marszałkowski), w olsztyńskim areszcie, nad jeziorem Kortowskim, na dawnym wiadukcie w Dywitach i na lotnisku w Dajtkach. W Olsztynie Stanisław Mikulski skręcił sobie podczas zdjęć lekko obie nogi. Raz wyskakując z pociągu, drugi raz zeskakując z drabiny.

1967
„Dancing w kwaterze Hitlera” Jana Batorego. Obfotografowany Wilczy Szaniec. Podobna do Elizabeth Taylor, grająca główną rolę kobiecą Maja Wodecka, jest obecnie tłumaczką na francuski wierszy swojego męża, poety Adama Zagajewskiego.

1970
„Południk zero” Waldemara Podgórskiego. Podobny temat jak w filmie „Róża” tylko zrobiony… 40 lat wcześniej. Zdjęcia w Pasymiu.

1970
"Pierścień księżnej Anny" - Film kręcono w Lidzbarku Warmińskim. Lidzbarski zamek stał się czterdzieści lat temu planem filmowym dla historii trzech chłopców przeniesionych z XX wieku w wiek XV. Ich przygody w czasach bitwy pod Grunwaldem będzie można obejrzeć jeszcze raz.

1974
"Złoto" Sylwestra Szyszko. Film kręcono w Giżycku. Internauci zwracają uwagę, że film kręcono również w Wilkasach i Rynie.

1974
"Gniazdko", film kręcono na wyspie Wielka Żuława w Iławie. W filmie grali m.in Pieczka, Karewicz, Pszoniak i Płotnicki. Film opowiada o pierwszych latach państwowości Polski.

1976
"Szaleństwo Majki Skowron", serial w dużej mierze kręcono w naszym województwie. Ekipa nagrywała w Mikołajkach, Piszu czy w Olsztynie. Serial miał nosić nazwę "Mazury".

1977
"Królowa pszczół". Film kręcono we Fromborku.

1977
"Milioner", Sylwester Szyszko swoje filmy osadzał w mazurskiej rzeczywistości. "Milioner" powstał w Kamionkach i Rydzewie koło Giżycka.

1980
"Królowa Bona", serial TV z Aleksandrą Śląską w roli głównej. Serial kręcono m.in. na zamku w Lidzbarku Warmińskim.

1983
„Jeśli się odnajdziemy” Romana Załuskiego. Zdjęcia w całości powstały w hotelu „Panorama” w Ostródzie i częściowo w Olsztynie (ujęcie z nieistniejącej budki telefonicznej na rogu Dąbrowszczaków i obecnej Piłsudskiego w stronę ratusza, na parterze którego filmowcy zaaranżowali sklep meblowy).

1985
"Chrześniak” Henryka Bielskiego. Opowieść o despotycznym, ale szlachetnym dyrektorze PGR, w tej roli Maciej Góraj, w obsadzie m.in. Franciszek Pieczka, Leon Niemczyk i Boźena Dykiel. Zdjęcia powstały w Ornecie.

1985
"Wkrótce nadejdą bracia", w filmie Kazimierza Kutza znalazło się też miejsce dla Warmii i Mazur. Jedną ze scen nakręcono na dworcu w Braniewie.

1989
"Akwen Eldorado", serial TV Andrzeja Swata. Kręcono go m.in. w Mikołajkach.

1991
„Odjazd”, film i serial TV Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów. Reżyserka jest siostrą Agnieszki Holland. W latach 1977-78 była kierownikiem literackim teatru Stefana Jaracza w Olsztynie. Film o dwóch Mazurkach, matce i córce. Zdjęcia m.in. w Reszlu.

1995
„Król Olch” Volkera Schlöndorffa z rolą Johna Malkovicha. Wielka międzynarodowa koprodukcja francusko-niemiecko-brytyjska z udziałem olsztyńskich statystów, w tym piszącego te słowa, zdjęcia m.in. w łańskich lasach, na zamku w Szymbarku niedaleko Iławy czy na lotnisku w Gryźlinach.

1995
„Sukces” serial TV Krzysztofa Grubera. W obsadzie m.in. Magdalena Wójcik, Marek Kondrat, Marcin Kociniak, Henryk Machalica. Zdjęcia w Ornecie.

1998
"Siedlisko", serial TV, w którym grają m.in. Anna Dymna, Marian Opania, Krzysztof Kowalewski i Leonard Pietraszak. Serial kręcono w Starych Juchach i Ełku.

2000
"Strefa ciszy", film Krzysztofa Langa z Edytą Olszówką, Szymonem Bobrowskim i Robertem Gonerą. Za plener posłużyły okolice i Nowe Miasto Lubawskie.

2001
„Kameleon”, serial i film Janusza Kijowskiego, obecnego dyrektora Teatru Stefana Jaracza w Olsztynie z licznym udziałem aktorów tej sceny. Zdjęcia w Szczytnie i Wielbarku.

2001
„Dwie miłości”, polsko-niemiecki film TV Mirosława Borka. Zdjęcia okolic olsztyńskiego zamku wraz z hotelem „Pod Zamkiem” i galerią ZPAP.

2003
"Show", film z Cezarym Pazurą kręcono m.in. nad jeziorem Śniardwy.

2004
„Cudownie ocalony” Janusza Zaorskiego z Marcinem Opanią. Lata 60. na Mazurach. Zdjęcia w Pasymiu.

2004
„Stacyjka”, serial TV Radosława Piwowarskiego. W obsadzie m.in. Leon Niemczyk. Zdjęcia w Jezioranach i w Pasłęku.

2004
"Piekło niebo", film kręcono w Pasymiu. W głównej roli mogliśmy oglądać Jana Frycza.

2005
"Mistrz", film Piotra Trzaskalskiego z Jackiem Braciakiem. Film kręcono w Zalewie, Górowie Iławeckim czy Lidzbarku

2007
"Ryś", jedna ze scen filmowych była kręcona na popularnych wiaduktach w miejscowości Stańczyki.

2007
"Taxi A", film Marcina Korneluka z Marianem Dziędzielem w roli głównej. Całość nagrano w Olsztynie.

2008
„Cztery noce z Anną” Jerzego Skolimowskiego. Powrót reżysera do kina po 17 latach. W głównej roli Artur Steranko, aktor Teatru Stefana Jaracza w Olsztynie. Zdjęcia w Pasymiu i Szczytnie.

2009
„Dom nad rozlewiskiem”, serial TV Arka Drabińskiego z Joanną Brodzik w roli głównej. Zdjęcia m.in. w Tuławkach i Pasymiu.

2009
"Przystań", serial TV z Anną Czartoryską, Sonią Bohosiewicz i Pawłem Królikowskim. Serial kręcono w Giżycku i okolicznych miejscowościach.

2010
„Wenecja” Jana Jakuba Kolskiego. Zdjęcia w Ornecie i w pałacu w Jegławkach, w gminie Srokowo. W obsadzie m.in. Magdalena Cielecka i Agnieszka Grochowska.

2010
"Lincz", film Krzysztofa Łukaszewicza kręcony był w Olsztynie, Barczewie, Dźwierzutach oraz Bartołtach Wielkich.

2010
"Kołysanka", film Juliusza Machulskiego kręcony był m.in. w Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznym w Olsztynku.

2011
„Życie na rozlewiskiem”. Kontynuacja serialu „Dom nad rozlewiskiem”. Zdjęcia koło Ostródy.

2011
"Przystanek dla bocianów". Akcja filmu Józefa Romasza toczy się w okolicach Olecka. Film dokumentalny opowiada o ludziach z regionu.

2011
"W imieniu diabła, film Barbary Saas powstał w Krośnie koło Ornety. Grają w nim m.in. Roma Gąsiorowska i Bartłomiej Topa.

2011
"Róża” Wojciecha Smarzowskiego — historia miłości akowca (Marcin Dorociński) do Mazurki (Agata Kulesza). Sceny do filmu powstawały w Ornecie, w Szczytnie, Olsztynie i Pęglitach koło Gietrzwałdu, ale też na warszawskiej Pradze.

2011
„Siła wyższa” serial TVP Wojciecha Adamczyka o zderzeniu obyczajowości chrześcijańskiej i buddyjskiej Plenery: Stoczek Klasztorny niedaleko Ornety. W obsadzie znaleźli się m.in. Anna Dereszowska i Piotr Fronczewski.

2012
"Papusza", film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze swoją premierę będzie miał dopiero w 2013 roku. Większość scen kręcono w Ornecie.

2012
"Nowhere" to krótkometrażowy film Małgorzaty Szumowskiej. W filmie wystąpili m.in. Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska i Mateusz Kościukiewicz. Niektóre sceny kręcono w okolicach Ełku.

Niepotwierdzone filmy: „Czwartki ubogich” w Wydminach, „Wakacje z duchami” w Karnitach pod Ostródą, „W słońcu i deszczu” (1980) w Pozezdrzu, Kruklankach i Giżycku, „Pan na Żuławach” w okolicach Rynu, „Sukces” (1995) w Ostródzie, „Przemytnicy” (1984) w Barczewie, „Czarne chmury” (1973) w Lidzbarku Warmińskim, „Pan na Żuławach” (1984) w Pozezdrzu.

UWAGA! Zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy przegapić niektóre plenery filmowe. Bardzo prosimy o uzupełnianie w komentarzach naszej listy!


mb, wam

Komentarze (118) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Koshin #1827283 | 213.192.*.* 2 paź 2015 14:17

  Milioner był kręcony również w Giżycku.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jojo #1767274 | 89.71.*.* 2 lip 2015 22:57

  Czwartki ubogich - na pewno w Kętrzynie w ówczesnej Powiatowej Radzie Narodowej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. bran #1702995 | 82.177.*.* 31 mar 2015 23:37

  Kopernik na Warmii pod Braniewem

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. bran #1702994 | 82.177.*.* 31 mar 2015 23:32

  Siła wyższa” serial TVP nie w stoczku tylko w Krośnie k. Ornety

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Urszula Szczyglinski (Schlieske) #1502123 | 91.62.*.* 7 paź 2014 21:35

  Artykul dotyczacy filmu nakreconego w Ilawie w 1974 na wyspie Wielka Zulawa mozna czesciowo nazwac bzdura. Przede wszystkim film ten nazywal sie "Gniazdo" a nie "Gniazdko" a statystami byli uczniowie ilawskich szkol(pamietam to bardzo dokladnie bo tez szlam w tym siarczystym mrozie z moja klasa) i mieszkancy Ilawy i pobliskich wsi.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 6. Wawicz #1254740 | 82.160.*.* 27 lis 2013 00:58

  Film kręcony na wyspie Wielka Żuława w Iławie w 1974 r nosił tytuł GNIAZDO a nie "Gniazdko". W 1977 roku na tej samej wyspie w Iławie z użyciem zbudowanego na potrzeby filmu Gniazdo grodu nakręcono film w reż. Królikiewicza film "Kronika Polska Galla Anonima". Film ten był emitowany jakiś rok temu w zdaje się TV History lub na innym tematycznym kanale. W 1978 roku nakręcono film NIEMCZA 1017 z użyciem tych samych dekoracji. W filmie tym grała m.in. Pola Raksa. Rosjanie kręcili w 1977/78r. film Katarzyna II - jako ciekawostkę podam, że przywieźli swoich 400 statystów bo nasi byli zbyt drodzy. Sceny z Pana Samochodzika też kręcono w Iławie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 7. Piotr #1208598 | 213.77.*.* 1 paź 2013 13:26

  Na Warmii kręcono film "Kopernik" Petelskich (1973), w różnych miejscach na Mazurach serial "Czarne chmury". Natomiast "Wakacje z duchami" kręcono w Niedzicy na południu Polski.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 8. baba #986437 | 89.228.*.* 12 lut 2013 21:34

  Serial Rodzinka, był kręcony również w EŁKU !!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 9. ale jaja #969140 | 193.111.*.* 29 sty 2013 09:39

  Drogie redaktorstwo. Dlaczego karmicie nas odgrzewanymi kotletami. Tekst z 2012 roku - http://kultura.wm.pl/92152,Filmowe-przy stanki-na-Warmii-i-Mazurach-Gdzie-i-co-k recono.html#axzz2JLsDgG40 Wypadałoby chociaż zmienić trochę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 10. Azyl 1978 #969071 | 88.199.*.* 29 sty 2013 08:44

  Film Romana Załuskiego. Nagrywany w leśniczówce nad jeziorem nidzkim oraz w budynkach Nadleśnictwa Spychowo.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 11. Jeśli się odnajdziemy #969012 | 91.233.*.* 29 sty 2013 06:50

  Były też sceny z plaży nad jeziorem Sajmino. Oraz widać korty przy Stadionie Sokoła

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 12. KING #968989 | 81.190.*.* 29 sty 2013 05:41

  serial sukces z 1995 roku kręcono między innymi w Ostródzie. Nie w żadnej Ornecie. Kręcili sceny na ulicy Słowackiego pod zakładem ZNMR - wiem bo mój ojciec tam pracuje... A dom nad rozlewiskiem nie pod Ostródą tylko w samej Ostródzie - na Placu Tysiąclecia i Wyspiańskiego - też wiem bo od rodziców z balkonu filowałem. Nawet gdzieś filmiki z fona mam

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 13. made in olsztynek #968913 | 88.220.*.* 28 sty 2013 23:00

  SZKLANA pułapka w olsztynku

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 14. ornecianka #968745 | 83.23.*.* 28 sty 2013 21:12

  jak byłam młodsza ciut troszkę, to kręcone były zdjęcia do filmu lub serialu "dziewczyna z mazur", o ile dobrze pamiętam

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 15. @ aga #968735 | 80.50.*.* 28 sty 2013 21:03

  Aga fajnie było jak zapłacili mi 50 zł dniówki. Na wsi się nie przelewa. Pozdrawaim

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 16. cynik #968680 | 88.156.*.* 28 sty 2013 20:35

  @aga. Widzę, że czytasz "ze zrozumieniem" i "właściwie odebrałaś' przesłanie artykułu. POGRATULOWAĆ!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 17. KAmeleon #968669 | 109.197.*.* 28 sty 2013 20:29

  był kręcony również w Biskupcu - w Willi Reginie na granicy z Rukławkami.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 18. Pasymiak #968667 | 79.191.*.* 28 sty 2013 20:28

  Kameleon nagrany w PASYMIU pod szyldem Wielbark:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 19. Zerwane cumy #968621 | 95.160.*.* 28 sty 2013 20:03

  1979 - nagrywany koło Giżycka.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 20. W słońcu i w deszczu #968610 | 95.160.*.* 28 sty 2013 20:00

  Pragnę dodać, że " W słońcu i w deszczu" nagrywana podobnie jak "Milionera" w Rydzewie także ( np. scena z zabawy wiejskiej nagrywana była w Rydzewie, wśród uczestników zabawy wielu znajomych, w tym niezapomniany komendant OSP w Rydzewiestraży Pan B. i wielu innych).

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 1994 OCZY NIEBIESKIE #968596 | 178.36.*.* 28 sty 2013 19:51

   Dawny klub w Burdągu, grali też R. Pazura, Lenartowicz, Zawadzka oraz miejscowi rolnicy, sporo mleka wtedy wylali na drogę i krzyczeli NA WARSZAWĘ zagrzewał ich do natarcia PAN JAPA na kombajnie

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. aga #968585 | 37.31.*.* 28 sty 2013 19:43

   KRĘCĄ TAM GDZIE CZAS SIĘ ZATRZYMAŁ, GDZIE NIC SIĘ NIE REMONTUJE I NIE MODERNIZUJE....NIBY SIĘ CIESZYMY, ŻE FILMY TU KRĘCĄ. A MIESZKAŃCY TYCH MIEJSCOWOŚCI CIESZYLI SIĘ, ŻE WRESZCIE MIELI PRACĘ PRZEZ KILKA DNI JAKO STATYŚCI ZA 50 ZŁ DNIÓWKI...SUPER CO?WŁADZA MOŻE BYĆ ZADOWOLONA...TYLKO Z CZEGO...

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. OCZY NIEBIESKIE #968582 | 178.36.*.* 28 sty 2013 19:42

    Kręcony był w Burdągu z Damięckim, M. Wujcik, i Panem Japo

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. wojtek #968564 | 176.97.*.* 28 sty 2013 19:31

    Kieszenie Pełne Kwiatów - Dobre Miasto, Lidzbark Warm. Olsztyn

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Purdziak #968560 | 62.238.*.* 28 sty 2013 19:30

    Dom nad rozlewiskiem-Pajtuny gm .Purda

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   4. wojtek #968555 | 176.97.*.* 28 sty 2013 19:23

    2001 „Dwie miłości”, polsko-niemiecki film TV Mirosława Borka. Zdjęcia okolic olsztyńskiego zamku wraz z hotelem „Pod Zamkiem” i galerią ZPAP. .................................. ........................................ ............................ kręcono również w Cerkiewniku nad jeziorem Limajno i nad Puplami

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   5. Purda-City #968515 | 83.13.*.* 28 sty 2013 18:47

    serial "Psie serce" kręcony w Purdzie

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   6. brawo GO #968500 | 83.6.*.* 28 sty 2013 18:37

    mistrzostwo swiata drugi raz ten sam artykul opublikowac redaktorki maja ferie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   7. ja #967683 | 213.77.*.* 28 sty 2013 07:28

    A gdzie podział się mój wpis tendencyjny szmatławcu

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   8. piogra #966569 | 217.97.*.* 27 sty 2013 08:02

    "Popiełuszko. Wolność jest w nas" Sceny z czasów służby wojskowej kręcono w JW w Bartoszycach tzw" Pod koniem"

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   9. piogra #966566 | 80.50.*.* 27 sty 2013 07:55

    „Wenecja” Jana Jakuba Kolskiego. Zdjęcia w Ornecie i w pałacu w Jegławkach, w gminie Srokowo oraz w Perkuikach k. Bartoszyc (postój wojsk na łace nad rzeką Łyną)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   10. a "karate po polsku"? #966212 | 46.77.*.* 26 sty 2013 18:52

    z E. Żentarą i Kamińską to gdzie kręcono? chyba bliżej Augustowa...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. bodajże "stacja raków" lub podobnie - Barczew #966162 | 46.112.*.* 26 sty 2013 17:48

     poprawcie jak sie mylę co do tytułu, obejrzłam bym go w sumie, bo pamiętam jedynie jak pociąg stał nieopodal ratusza kawałek torów kolejowych sugerującychc dworzec

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     1. nie pamietam tytułu filmu #966134 | 46.77.*.* 26 sty 2013 17:00

      jeden z aktorów - Jerzy Kryszak, jako milicjant, ponadto chyba tez Zbyszek Buczkowski. Kryszak tropi szajkę chyba kłusowników, akcja w okolicach Okartowa. Jako był tytuł? przypomni mi ktoś?

      ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      1. Jarek K. #965994 | 88.156.*.* 26 sty 2013 15:04

       Jakaś patoła, większość tytułów, chyba nawet z półki nie zeszła, badziewie.

       ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. moje 5 groszy... #965855 | 83.28.*.* 26 sty 2013 12:47

       Zdjęcie do artykułu - nie "Róża z Mazur" tylko "Róża" (w tekście jest poprawnie). I film ten był kręcony również w Dźwierzutach.

       ! - + odpowiedz na ten komentarz

      3. Kinomaniak #965673 | 31.175.*.* 26 sty 2013 10:49

       "Szaleństwo Majki Skowron"? Nie. "Szaleństwa Majki Skowron" Tak.

       ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

       1. ania #965609 | 88.220.*.* 26 sty 2013 09:56

        „Siła wyższa” serial TVP Wojciecha Adamczyka o zderzeniu obyczajowości chrześcijańskiej i buddyjskiej Plenery: Stoczek Klasztorny niedaleko Ornety proszę poprawić !!!! KROSNO, koło Ornety, Stoczek jest koło Lidzbarka i wcale tam nie kręcono tego serialu!!!!

        ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

        1. Andy #965587 | 95.40.*.* 26 sty 2013 09:39

         Film Zasieki ,bracia Damieccy

         ! - + odpowiedz na ten komentarz

        2. Katechetka #965552 | 88.156.*.* 26 sty 2013 09:01

         Zapomnieliście o pornolach :)

         Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

         1. film #965537 | 79.191.*.* 26 sty 2013 08:49

          "ODJAZD" / "AKWEN ELDORADO" w Mikołajkach

          ! - + odpowiedz na ten komentarz

         2. A Biskupiec !!! #965525 | 83.24.*.* 26 sty 2013 08:29

          "Kochajmy syrenki" i "Kameleon" ??? nie były tu kręcone - ja specjalnie te filmy kupiłem żeby mieć pamiątkę...

          Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         3. Onufry #965456 | 37.209.*.* 26 sty 2013 02:11

          Kochajmy Syrenki były też kręcone w Gutkowie(Fedorowicz na motocyklu) tuż za obecną granicą Olsztyna w stronę Morąga. Jestem tego świadkiem

          ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. ???? #965448 | 88.156.*.* 26 sty 2013 01:26

           Stoczek Klasztorny z tego co mi wiadomo jest koło Lidzbarka Warmińskiego a nie Ornety!!!!!!

           Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

           1. Daros #965446 | 83.9.*.* 26 sty 2013 01:13

            "Siła wyższa" była kręcona w Krośnie, a nie w Stoczku :-(

            Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           2. Max #965443 | 88.220.*.* 26 sty 2013 00:58

            "Kołysanka" Machulskiego Skansen w Olsztynku :)

            Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           3. Max #965442 | 88.220.*.* 26 sty 2013 00:57

            "Kołysanka" Machulskiego Skansen w Olsztynku :)

            Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           4. KRZYŻACY #965441 | 62.50.*.* 26 sty 2013 00:54

            Zapomnieliście jeszcze o kultowym filmie Krzyżacy z jurandem w roli głównej i cudownym ratuszu szczytnowskim

            Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

            1. herbatnik #965435 | 88.156.*.* 26 sty 2013 00:41

             Chyba macie jakieś kompleksy, podniecacie się takimi gniotami. "Nóż w wodzie", "Stawka większa niż życie" - a reszta to gnioty nie warte uwagi.

             Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

             1. JOU #965412 | 77.254.*.* 25 sty 2013 23:41

              Piraci z Karaibów1,2,3,4--Jezioro Narie koło Morąg

              Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

             2. mariano #965407 | 91.94.*.* 25 sty 2013 23:19

              serial "Siła wyższa" kręcono w Krośnie koło Ornety, a nie w Stoczku Klasztornym,który nie leży koło Ornety...

              Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

             3. Osika #965398 | 95.160.*.* 25 sty 2013 22:56

              " W słońcu i w deszczu" oraz "Zerwne cumy" -zapomnieliście?

              ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

              1. bolek #965396 | 93.162.*.* 25 sty 2013 22:54

               "Most na rzece Kwai" krecony byl na pancernym moscie nad Dlugim

               Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

               1. :) #965394 | 88.156.*.* 25 sty 2013 22:53

                "FARAON" sceny kręcone niedaleko Sztynortu połączenie między jeziorami imitowały rzekę Nil

                Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

               2. EŁK #965375 | 89.228.*.* 25 sty 2013 22:39

                "PRZYSTAŃ"

                Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

               3. gucio #965348 | 81.190.*.* 25 sty 2013 22:13

                dwa serca dwie milosci krecony w olsztynie. Polsko niemiecka produkcja.

                Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

               4. wolf #965332 | 80.50.*.* 25 sty 2013 22:01

                Jeżeli ludzie piszą o filmach a autor opisuje je jako niepotwierdzone to niech to sprawdzi.Najważniejsze to trzeba było się pochwalić statystowaniem w "Król Olch". Proszę bardzo "Przemytnicy" nagrywane w Barczewie.Stacja kolejowa znajdowała się na ulicy Cichej,ujęcia baru "Grześ" gdzie i po zdjęciach ekipa przesiadywała.Lasy przy wiosce Zalesie itp itd.Moja babcia tam statystowała.Najlepiej przed napisaniem artykułu dowiedzieć się trochę więcej

                ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                1. Walkiria krecono #965304 | 82.35.*.* 25 sty 2013 21:38

                 Film kręcono w Barton Flats, Cougar Buttes, nad jeziorem Jenks, w dolinie Lucerne na pustyni Mojave (Kalifornia, USA), w Pradze (Czechy), Berlinie, Poczdamie oraz Klein Köris (Niemcy).

                 ! - + odpowiedz na ten komentarz

                2. warmiak #965290 | 83.31.*.* 25 sty 2013 21:18

                 Nie wiedziałem że Stoczek Klasztorny jest niedaleko Ornety a nie Lidzbarka warmińskiego, "siła wyższa"

                 Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                 1. ja #965287 | 81.15.*.* 25 sty 2013 21:15

                  ..taki sam artykuł był już 2 lata temu!!!!!!!!!!!!!!!

                  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                  1. tomek #965279 | 178.36.*.* 25 sty 2013 21:09

                   Królewskie sny z Gustawem Holoubkiem - fragment filmu kręcono za zamku w Nidzicy

                   ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  2. Giżycko i okolica #965278 | 89.228.*.* 25 sty 2013 21:08

                   "Zerwane cumy" "Żuraw i czapla" "W słońcu i deszczu"

                   ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  3. ddd #965264 | 79.184.*.* 25 sty 2013 21:00

                   Pan na Żuławach, W słońcu i w deszczu- Głąbowo koło Rynu, oraz wytwór afilmowy - Komisarz Blond -Ryn i Ławki

                   ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  4. leo #965261 | 46.112.*.* 25 sty 2013 20:58

                   Msza za miasto Arras - teatr telewizji kręcony na Zamku Reszlu i na Cmentarzu

                   ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  5. hitman mówi #965260 | 83.9.*.* 25 sty 2013 20:58

                   film Cwał poligon w Orzyszu

                   ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  6. ... #965259 | 89.228.*.* 25 sty 2013 20:58

                   A gdzie Na feste i na licho kręcone w Lubawie?

                   ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  7. Maddy #965254 | 89.229.*.* 25 sty 2013 20:52

                   A rok 1982 i film "Karate po polsku"?? Był one kręcony bodajże w miejscowości Malinówka koło Ełku :)

                   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                   1. AKTOR #965245 | 89.228.*.* 25 sty 2013 20:47

                    "Żuraw i czapla" - Giżycko i "W słońcu i deszczu" również Giżycko i okolice

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   2. Walkiria #965242 | 83.24.*.* 25 sty 2013 20:45

                    Film kręcony w Gierłoży , w roli głównej Tom Cruise

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   3. Na moście w Dywitach #965235 | 88.156.*.* 25 sty 2013 20:41

                    Słynna scena z czołówki "Stawki większej niż życie" - Jak auto stacza się z mostu do rzeki. Dziś tamtędy jechałem samochód jeszcze leży....

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   4. Korektor #965234 | 178.235.*.* 25 sty 2013 20:41

                    "1974 "Gniazdko", film kręcono na wyspie Wielka Żuława w Iławie"-oczywiście chodzi i GNIAZDO ;-)

                    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   5. "Olsztyn strikes back" z roku 2012 #965219 | 88.156.*.* 25 sty 2013 20:34

                    reż Piotr Baluta Olsztyn Stare Miasto , ulica Piłsudskiego. Dostępny na YouTube

                    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   6. Andrzej #965214 | 178.56.*.* 25 sty 2013 20:31

                    Rok 1980 lub 81 Sylwester Szyszko kręcił serial "Pan na Żuławach" .Kręcone sceny między innymi w Sterławkach Wielkich i Głąbowie k/Rynu.

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   7. "Titanic II - zemsta" 2003 #965210 | 88.156.*.* 25 sty 2013 20:29

                    Na jeziorze Krzywym , statek który wyciągają i naprawiają rozbija górę lodową... w roli głównej Vania Gog

                    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   8. "Lincz" film 2010 #965205 | 88.156.*.* 25 sty 2013 20:27

                    Olsztyn Barczewo

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   9. "Jasny dzień wolności" z 1962 #965196 | 88.156.*.* 25 sty 2013 20:24

                    Na terenie Zakładu Karnego w Barczewie

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   10. Karate po polsku – polski film z 1983 #965192 | 88.156.*.* 25 sty 2013 20:22

                    Stare Juchy koło EŁKU

                    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   11. ja #965187 | 88.156.*.* 25 sty 2013 20:19

                    "Ostródziak" ma rację. Film pt. "Jeśli się odnajdziemy" wyprodukowano w 1982 r. natomiast jego premiera nastąpiła 03.10.1983r. Kręcono go w Ostródzie (hotel "Panorama") i Olsztynie (róg ul. Dąbrowszaków i Piłsudskiego).

                    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   12. ala #965185 | 176.97.*.* 25 sty 2013 20:18

                    "Siłę wyższą" kręcono w Krośnie koło Ornety

                    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   13. spoko #965176 | 46.134.*.* 25 sty 2013 20:13

                    rodzinka.pl w Ełku

                    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   14. ornitolog #965175 | 83.24.*.* 25 sty 2013 20:13

                    Zdjęcia bocianów do Pana Tadeusza A. Wajdy kręcono w Żywkowie

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   15. i jeszcze XXX kręcili #965174 | 88.156.*.* 25 sty 2013 20:11

                    Na wieży Ratusza w 2008 roku.

                    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   16. Pasymiak #965172 | 77.254.*.* 25 sty 2013 20:09

                    "Kameleon" kręcony był też w Pasymiu w Restauracji KALWA, ale Tylkowie i przy obecnym Gimnazjum.

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                    1. Sztefyn #965141 | 164.127.*.* 25 sty 2013 19:48

                     Potwierdzam "Przemytnicy" byli kręceni w Barczewie. Na ulicy Traugutta były zbudowane tory

                     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                     1. Ostródziak #965132 | 37.209.*.* 25 sty 2013 19:43

                      Już wiem - film miał tytuł "Jeśli się odnajdziemy" i był nakręcony w 1982

                      Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                     2. Ostródziak #965124 | 37.209.*.* 25 sty 2013 19:37

                      Jeszcze był film kręcony głównie w Ostródzie ale również i w Olsztynie. Opowiadał o dzieciach z domu dziecka i rodzinach, które miały je przysposobić. Główne role grali Anna Romantowska i Krzysztof Kolberger

                      Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                      1. Bodek #965101 | 89.228.*.* 25 sty 2013 19:25

                       ``Kochajmy syrenki`` kręcono także w Biskupcu.Nieistniejące kino ``Millenium``...

                       ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      2. wojo1 #965099 | 88.156.*.* 25 sty 2013 19:24

                       a gdzie suryty nad jeziorem BLANKA...

                       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                       1. TER #965084 | 83.12.*.* 25 sty 2013 19:13

                        A gdzie RESZEL

                        Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)